سبد خرید
بلاگ کسب و کار صفحه فرود یا لندینگ پیج (Landing Page) چیست؟

صفحه فرود یا لندینگ پیج (Landing Page) چیست؟

صفحه فرود یا لندینگ پیج (Landing Page) چیست؟
تاریخ ارسال: 01/12/10
نویسنده: مریم حجازی
مدت زمان مطالعه: 13

اگر امروز بتوانید یک کاری  برای بهبود چشمگیر بازگشت سرمایه کسب‌وکار خود انجام دهید، آن کار چیست؟ اگر پاسخ شما «استفاده از صفحات فرود برای تبدیل سرنخ‌های جدید» است، باید بگویم جای درستی هستید؟

از هر ۱۰ نفری که وارد صفحه فرود می‌شود، ۱ نفر به مشتری بالقوه یا سرنخ تبدیل می‌شود. اگر در دنیای فضای تبدیل ترافیک به مشتری اطلاعات کافی نداشته باشید، بی‌شک این عدد ممکن است چنگی به دلتان نزند. اما از ۱۰۰۰۰ نفری که از صفحه فرود شما بازدید کنند، ۱۰۰۰ نفر می‌توانند به سرنخ شما تبدیل شوند.واقعیت این است که این سرنخ‌ها برای اکثر مشاغل کوچک تا متوسط ​​زیاد به نظر می‌رسد. در این مقاله قصد داریم به تعریف صفحه فرود و انواع آن بپردازیم و بگوییم چگونه داشتن یک صفحه فرود یا بیشتر می‌تواند به شما در ایجاد نتایج عالی فروش کمک کند.

صفحه فرود یا لندینگ پیج چیست؟

صفحه فرود یک صفحه وب مستقل است که مشتریان بالقوه وقتی از یک ایمیل، آگهی یا سایر فضاهای دیجیتال کلیک می‌کنند، می‌توانند از آن صفحه سر در بیاورند. هدف یک صفحه فرود گرفتن اطلاعات از مخاطبین در ازای چیزی ارزشمند است، مانند کد پیشنهاد خرید یا دانلود یک بروشور آموزشی. صفحات فرود با سایر صفحات وب متفاوت هستند زیرا جز صفحات درونی یک وب‌سایت نیستند. آن‌ها در یک لحظه خاص از یک کمپین تبلیغاتی برای یک هدف خاص ایجاد و پای‌ریزی می‌شوند. مانند: فروش محصولات تخفیف‌دار برای شب یلدا

کاربرد صفحه فرود چیست؟

هدف یک صفحه فرود تبدیل و ایجاد یک مخزن از سرنخ‌ها است که می‌تواند با کمپین‌های بازاریابی شخصی‌، از طریق ابزاری مانند: ایمیل، پست مستقیم، تبلیغات پولی یا انواع دیگر روش‌های‌ بازاریابی هدفمند، بدون دخل و تصرف تیم فروش شما آن‌ها را به خرید تشویق کند.

کاربردهای مهم لندینگ پیج یا صفحه فرود در موارد زیر خلاصه می‌شود:

• فروش مستقیم
• برقراری ارتباط
• ایجاد مخاطب

لندینگ پیج چیست

انواع صفحه فرود

صفحات فرود تنها هدف‌شان تبدیل سرنخ‌های کسب‌وکارها با استفاده از یک پیشنهاد محتوای خاص است تا آن سرنخ ها را به مشتری تبدیل کند. در اینجا انواع پیشنهادات محتوا وجود دارد که می‌توان برای تبدیل بازدیدکنندگان به سرنخ در صفحه فرود استفاده کنید:

1- کتاب های الکترونیکی و وایت پیپرها

اگر یک مقاله نوشته‌اید که موضوع آن بسیار پرطرفدار و کاربردی است می‌توانید از آن برای جلب مخاطبانی که می‌خواهند درباره آن موضوع خاص بیاموزند، استفاده کنید. شما می‌توانید موضوع موردعلاقه آن‌ها را در غالب کتاب الکترونیکی یا وایت پیپر طراحی کنید. با استفاده از یک صفحه فرود، می‌توانید این امکان را ایجاد کنید تا هنگامی‌که بازدیدکنندگان شما فرم را تکمیل کردند به محتوا موردنظر دسترسی داشته باشند.

2- اشتراک در خبرنامه ایمیلی

 می‌توانید این امکان را برای خوانندگان خود با ایجاد یک لندینگ پیج خبرنامه ایمیلی به‌وجود آورید تا عضو شوند و از آخرین مطالب به اشتراک گذاشته شما استفاده کنند. شما می‌توانید این کار را با قرار دادن یک فراخوان برای اقدام (CTA)در هریک از مقالات خود استفاده کنید تا از خوانندگان دعوت کنید تا در وبلاگ شما مشترک شوند. این CTA می‌تواند به یک صفحه فرود جداگانه شما را هدایت کند تا از طریق آن ثبت نام کنند.

3- نسخه آزمایشی رایگان

آیا شما یک نسخه نمایشی رایگان از محصول خود ارائه می‌دهید؟ برای ارائه نسخه آزمایشی رایگان شما می‌تواند از صفحه فرود خود استفاده کند. به این معنی که کاربران را به صفحه‌ای بیاورید که در آن بتوانند برای آزمایش رایگان نرم افزار شما با استفاده از نام، آدرس ایمیل، عنوان شغلیی خود ثبت نام کنند. هرگونه اطلاعات دیگری که برای ارائه بهترین تجربه مشتری به آن‌ها ضروری می‌دانید را می‌توانید در صفحه فرود اضافه کنید.

4- دانلود برنامه

اگر بتوانید امکان دانلود اپلیکیشن محصول یا خدمات خود را ایجاد کنید، نه تنها تجربه مشتری شما را بهبود می بخشد، بلکه به کسب‌وکار شما کمک می‌کمد تا قدمی مفید در جذب سرنخ‌ها بردارد. انواع صفحه فرود بهینه‌سازی شده که کاربران را دعوت می‌کند تا یک برنامه را دانلود کنند، روشی بسیار متداول است. در بخش تحلیلی، می‌توانید از Google Analytics برای دریافت آمار و اعداد در مورد افرادی که از صفحه فرود بازدید می‌کنند و برنامه را دانلود می‌کنند استفاده کنید، سپس از آن داده‌ها برای موثرتر کردن صفحه فرود خود سود ببرید.

صفحه فرود دانلود برنامه

اهمیت صفحه فرود در کسب و کارها

صفحات فرود با سایر صفحات سایت شما متفاوت هستند زیرا بر روی اهداف خاص و کوتاه مدت تمرکز می‌کنند تا بتوانید به نتایج دلخواه بازاریابی و فروش خود برسید. این صفحات علاوه بر افزایش تبدیل‌ها، بهبود کمپین‌های تبلیغاتی پولی و ایجاد بینش جدید از مخاطبان می‌توانند:

+ اعتبارتان را افزایش میدهد

 کاربران معمولاً از پیام‌های واضح و ساده که ارزش چیزی که شما ارائه می‌دهید نشان می‌دهند، قدردانی می‌کنند. یک صفحه فرود به خوبی برنامه‌ریزی شده به مشتریان شما این دید را می‌دهد که شما بهترین دغدقه یا نیازهای آنها را به‌درستی تشخیص داده‌اید.

+ برندتان را تقویت می‌کنند

شما قبلاً برای ایجاد یک برند دیجیتال تلاش کرده‌اید، بنابراین از آنچه آموخته‌اید استفاده کنید. بخشی از این آموخته‌ها شامل: ظاهر، لحن، سبک و کپی وب سایت شما است. داشتن یک برند واضح و قوی چندین مزیت دارد. وقتی کاربران شما فوراً تبدیل نمی‌شوند، شما نیاز به یک هویت برند قوی خواهید داشت تا به آنها کمک کنید شما را به خاطر بسپارند، به تلاش‌های بازاریابی مجدد شما پاسخ دهند یا شما را به دوستان خود توصیه کنند.

+ ایجاد سرنخ

 هر نوعی از صفحه فرود می‌تواند برای کسب‌وکار شما سرنخ ایجاد کنند و فروش‌تا را افزایش دهند. صفحات فرود هدفمندتر هستند و به آنها اجازه می‌دهد به جای آموزش و اطلاعات روی نرخ تبدیل تمرکز کنند. در عوض، می‌توانید ویژگی‌های محصولات و خدمات خود را برجسته کنید و به مخاطبان هدفی که قبلاً به پیشنهادات شما علاقه مند هستند را برای فروش بیشتر موردهدف قرار دهید.

+ افزایش ترافیک

 حتی اگر تولید سرنخ هدف اصلی شما نباشد، همچنان می‌توانید ترافیک وب‌سایت را با صفحه فرود افزایش دهید یا آگاهی از برندتان را افزایش دهید و به مشتریان بالقوه اجازه دهید درباره کسب‌وکار شما بیشتر بیاموزند. هنگامی‌که صفحات فرود شما با سئو بهینه‌سازی می‌شوند، می‌توانند ترافیک ارگانیک بیشتری را برایتان ایجاد کنند تا پتانسیل تبدیل مشتری را افزایش دهند. این صفحات برای استراتژی بازاریابی شما ضروری هستند و هرچه صفحات فرود بهینه شده بیشتری داشته باشید، بهتر است.

افزایش ترافیک سایت

هر سایت چند صفحه فرود می‌تواند داشته باشد؟

یک صفحه فرود به تنهایی پاسخگوی کل مخاطبان هدف نیست و محدودیتی برای تعداد صفحات فرود شما وجود ندارد. این بستگی به دسته‌‌بندی مخاطبان شما و استراتژی کمپین بازاریابی دیجیتال شما دارد. مهمترین چیزی که باید در نظر داشت طراحی استراتژیک و هدفمند هر صفحه فرود است.

ویژگی های یک لندینگ پیج خوب چیست؟

دلیل اصلی ایجاد یک صفحه فرود، به‌دست آوردن سرنخ‌ها و دستیابی به بهترین نرخ تبدیل است.. همچنین یک لندینگ پیج با رعایت و نکات اصول سئو باعث می‌شود صفحات شما در نتایج جستجوی ارگانیک بیشتر دیده شوند تا به افزایش ترافیک و تبدیل کمک کند. در اینجا 16 روش برتر صفحه فرود آورده شده است تا بتوانید سئوی صفحات فرود خود را تقویت کرده و آن‌ها را برای تبدیل بهینه کنید.

+ عنوان جذاب

به ازای هر ۱۰ نفری که از صفحه فرود شما بازدید می‌کنند، حداقل هفت نفر از آنها از صفحه خارج می‌شوند. برای پایین نگه داشتن این تعداد، بازدیدکنندگان شما باید متوجه شوید در عرض چند ثانیه چه چیزی را جلوی چشم آن‌ها به تصویر بکشید. پس عنوان، اولین فاکتور بسیار مهم برای لندینگ پیج است. بنابراین، باید به طور واضح و مختصر ارزش صفحه فرود و پیشنهاد شما را بیان کند.

+ محتوای ارزشمند و متقاعد کننده

شما باید اطمینان داشته باشید که محتوای درستی را مطابق با مخاطبان موردهدف خود تولید کرده‌اید. این جزئیات محتوا شامل مواردی از جمله: پیشنهاد، مزایا، هزینه، شرکا، فرآیند، توصیفات مشتری، سوالات متداول و ... می‌‌شود. اگر محتوای تولیدی شما این اهداف را به خوبی برآورده کند بی‌شک نرخ پرش صفحه شما را کاهش می‌دهد، زیرا اطلاعات را به اندازه کافی به مخاطب هدف خود تحویل داده‌اید.

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

بیشتر بخوانید:
← آموزش تولید محتوا →

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

+ تصاویر چشم‌گیر

هدف استفاده ار تصویر در انتقال یک احساس است. تصاویر باید نشان دهد که بازدیدکننده شما پس از دیدن پیشنهاد شما چه احساسی نسبت به برند شما خواهد داشت. استفاده از تصاویر در صفحه فرود به مشتریان بالقوه تصویر واضحی در مورد آنچه که شما می‌خواهید به آن‌ها پیشنهاد دهید، عرضه می‌کند. این نمایش بصری پیشنهاد شما است و در کمک به بازدیدکنندگان برای درک بهتر پیشنهاد شما یا ظاهر آن نقش دارد.

شما می‌توانید با استفاده از تصاویر بازدیدکنندگان خود را وادار کنید تا خود را در سناریو  از پیش طراحی شده شما قرار گیرند و نحوه استفاده از آن را درک کنند.

دقت کنید که تصاویر باید بزرگ، با کیفیت و مرتبط با خدمات یا محصول شما باشند. به خصوص زمانی که در حال فروش یک محصول فیزیکی هستید، بسیار مهم است که تصویری از محصول را در صفحه فرود خود قرار دهید. وقتی خدماتی را می فروشید، تصویر باید سودمندی خدمات شما را نشان دهد و توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کند.

تصاویر جذاب

+ محتوای تکمیلی

توصیحات تکمیلی به صفحه فرود شما کمک می‌کنند تا کاربران به سرعت سایت شما را ترک نکنند. این توضیحات باید کوتاه، ساده و قابل فهم باشند.

بهترین شکل برای استفاده از این توضیحات می‌تواند در غالب زیر عنوان، تصویر یا حتی خود عنوان اصلی باشد. یادتان باشد یکی از ویژگی‌های مهم این توضیحات تکمیلی، نشان دادن منافع کاربران است.

+ صحبت از مشکلات و دردها

شما می‌توانید تا آنجا که ممکن است اطلاعات بیشتری در مورد سرنخ‌های خود جمع آوری کنید، اما به شرطی که بدانید چه دغدقه و مشکلات را می‌توانید از آن‌ها رفع کنید. اینکه با مخاطب خود آشنا باشید و سفر مشتری آن‌ها را به‌درستی پایریزی کرده باشید، می‌تواند تاثیر عمیقی بر جلب اعتماد آن‌ها داشته باشد.

+ کال تو اکشن های مفید

دعوت به اقدام (CTA) مسلماً مهمترین عنصر در صفحه فرود شما است. این یکی از عناصر مهمی است که بسیاری از بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل می‌کند. دکمه CTA باید برجسته، و در دسترس باشد، به این معنی که باید از رنگی استفاده کنید که با عناصر دیگر در صفحه تضاد داشته باشد. در مورد اقدامی که می‌خواهید مخاطبانتان برایتان انجام دهند باید واضح باشید، یعنی از فعل‌های عملی استفاده کنید. مانند: «ارسال»، «دانلود» یا «اکنون آن را دریافت کنید».

+ بهینه کردن جستجو

شما بازدیدکنندگان را از طریق ایمیل‌ها، پست‌های اجتماعی و سایر روش‌های بازاریابی به صفحه فرود خود هدایت‌ می‌کنید، اما صفحه شما باید با کلمات کلیدی هدف برای کمپین‌های پولی و جستجوی ارگانیک نیز بهینه شود. هنگامی‌که شخصی عبارت کلیدی مرتبط با شما را جستجو می‌کند، صفحه فرود شما باید در نتیجه آن جستجو ظاهر شود. به طور مشابه، وقتی یک کلمه کلیدی را با تبلیغات پولی هدف قرار می‌دهید، آن کلمات باید در صفحه فرود شما وجود داشته باشند.

سئو سایت

+ تکنولوژی ریسپانسیو

درست مانند هر صفحه دیگری در وب سایت خود، صفحات فرود شما باید واکنش‌گرا باشند تا تجربه خوبی از مشاهده برای کاربران ایجاد کنند. آخرین چیزی که نیاز دارید این است که فرم صفحه فرود شما در دستگاه‌های تلفن همراه بهم نریزد.

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

بیشتر بخوانید:

← دیجیتال مارکتینگ چیست + آموزش کامل استراتژی بازاریابی دیجیتال →

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

کلام آخر

از آنجا که صفحات فرود به تبدیل سرنخ‌ها به مشتریان بالفعل کمک می‌کنند، آن‌ها بخش مهمی از استراتژی بازاریابی دیجیتال شما هستند. این صفحات به راهنمایی بیشتر کاربران در طول سفر مشتری شما کمک می‌کنند، زیرا آنها به عنوان یک انگیزه برای اقدام عمل می‌کنند. هر صفحه فرود منحصر به فرد یک فرصت است و محدودیتی برای تعداد صفحات فرود وب سایت شما وجود ندارد. اکثر مطالعات نشان می‌دهند که هر چه صفحات فرود یک وب‌سایت بیشتر باشد، تبدیل‌های بیشتری را مشاهده می‌کند، البته تا زمانی که صفحات فرود آن با یکدیگر رقابت نکنند. برای اطمینان از اینکه صفحات فرود شما بر سر ترافیک رقابت نمی‌کنند، مطمئن شوید که هر کدام از آنها، پرسوناهای متفاوتی را هدف قرار می‌دهند یا کاربران شما را تشویق می کنند تا اقدام متفاوتی انجام دهند.

~~ سوالات متداول ~~

1. تفاوت بین صفحه فرود و وب سایت چیست؟

برخلاف صفحات اصلی و وب‌سایت‌هایی که برای کاوش طراحی شده‌اند، صفحات فرود برای یک کمپین یا پیشنهاد خاص سفارشی می‌شوند و بازدیدکنندگان را به سمت یک فراخوان برای انجام اقدامی هدایت می‌کنند. به طور خلاصه، صفحات فرود برای تبدیل مشتریان بالقوه به بالفعل طراحی شده‌اند.

2. صفحه فرود چیست و چرا اهمیت دارد؟

هدف صفحات فرود این است که بازدیدکنندگان، فرم سرنخ را پر کنند که معمولاً شامل اطلاعات شخصی و جمعیت شناختی، مانند نام، ایمیل، شماره تلفن، مکان، سازمان و ... می‌شود، بنابراین تیم بازاریابی و فروش شما را قادر می‌سازد تا داده‌های ارزشمند مشتری را جمع‌آوری کند.

3. انواع صفحه فرود کدامند؟

سه نوع اصلی صفحات فرود عبارتند از: صفحات تولید سرنخ، صفحات نرخ کلیلکی و صفحات فروش. یک کمپین بازاریابی بسته به CTA می تواند از یک یا چند نوع صفحه فرود استفاده کند.

4. هدف از ساخت لندینگ پیج چیست؟

هدف اصلی صفحه فرود تشویق بازدیدکنندگان به اقدام است. این اقدام معمولاً مربوط به تولید سرنخ یا فروش است. به عنوان مثال، می‌توانید از یک صفحه فرود استفاده کنید تا افراد را تشویق کنید تا در وبینار شما ثبت‌نام کنند، یک دوره آزمایشی رایگان دریافت کنند یا یک کتاب الکترونیکی دانلود کنند

 

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

کامنت شما با اسم نمایش داده میشود