سبد خرید
بلاگ کسب و کار رفع ریپورت اینستاگرام : بررسی همه روش ها

رفع ریپورت اینستاگرام : بررسی همه روش ها

رفع ریپورت اینستاگرام : بررسی همه روش ها
تاریخ ارسال: 01/11/16
نویسنده: مریم حجازی
مدت زمان مطالعه: 5

اینستاگرام با بیش از یک میلیارد کاربر فعال، یکی از بهترین پلتفرم های اشتراک گذاری عکس آنلاین را در جهان ایجاد کرده است. ایسنتاگرام برای محافظت از این جامعه به طور مداوم در حال رشد است و دستورالعمل‌های سختگیرانه‌ای دارد.

اینستاگرام به شما امکان می دهد هر عکس یا پستی را در صورتی که فکر می کنید مضر است گزارش دهید. مقامات IG در مورد این محتواها حساس هستند و در موارد شدید کاربران را برای همیشه از حضور در اینستاگرام ممنوع خواهند کرد.

با این حال، برخی از افراد از ویژگی ریپورت برای  انتقام یا آزار استفاده می کنند. پس قطعا در این موارد راه‌هایی برای اثبات اینکه اکانت شما پستی خلاف قوانین منتشر نکرده است وجود دارد.

دلایل ریپورت اینستاگرام چیست؟

1- محتوای آزار دهنده

برخی افراد محتواهایی شامل تصاویر و صحنه های آزاردهنده و پر از خشونت پست می‌کنند. این قبیل محتواها توسط خود اینستاگرام ریپورت می‌شوند یا قبل از نمایش به شما هشدار داده میشود پست شامل صحنه های نامناسبی است. با این حال ممکن شما همچنان برخی پست های آزاردهنده را مشاهده کنید، در این موارد میتوانید پست را ریپورت کنید.

2- فعالیت اسپم

انتشار بیش از حد پست، فالو کردن بیش از حد در یک روز، کامنت یا لایک بیش از حد، خرید کامنت و لایک زیاد و ... همگی در دسته فعالیت‌های اسپم قرار دارند. پس باید فعالیت نرمال داشته باشید تا ریپورت نشوید.

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

بیشتر بخوانید:

← آموزش خارج کردن پیج اینستاگرام از حالت بیزینسی →

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

3- ایجاد صفحه جعلی با اطلاعات فردی دیگر

اگر با عکس یا اطلاعات شخص دیگری اکانت اینستاگرام بسازید و این پلتفرم متوجه موضوع شود، صفحه شما ریپورت خواهد شد. در صورتی که از هویت یا عکس فرد دیگری استفاده کنید، شخص با گزارش به اینستاگرام میتواند این موضوع را ثابت کند و اکانت شما به طور کلی حذف خواهد شد.

4- ورود به اکانت با IP های مختلف

ورود به اینستاگرام با آی پی های مختلف باعث ریپورت و بسته شدن صفحه شما می‌شود زیرا اینکار غیر طبیعی است و اینستاگرام فکر می‌کند صفحه شما هک شده یا شما ربات هستید. از آنجایی که ما ایرانی ها از وی پی ان زیاد استفاده می‌کنیم این مورد را زیاد دیده‌ایم. بهتر است یک وی پی ان خوب و ترجیحا آی پی ثابت بخرید تا از این مورد جلوگیری کنید.

رفع ریپورت اینستاگرام

5- استفاده از محتوای شخصی دیگر بدون اجازه

استفاده از محتواهای شخص دیگر شامل پست، ویدئو، موزیک و ... در اینستاگرام ممنوع است. شما باید حق کپی رایت را در اینستاگرام رعایت کنید و با اجازه صاحب اثر و منشن کردن او روی پست در صفحه خود این موضوع را ثابت کنید در غیر این صورت پست شما ریپورت خواهد شد.

از کجا بفهمیم در اینستاگرام ریپورت شده ایم؟

ریپورت ها همیشه ناشناس هستند و هیچ‌کس نمی‌تواند تشخیص دهد که چه کسی آنها را ریپورت کرده است با این حال، اینستاگرام در صورتی که کاربر به دلیل ریپورت های واقعی در مورد پست خود جریمه شده باشد، یک اعلان به او ارسال می کند. شما می توانید چند روش را امتحان کنید تا بفهمید که آیا ریپورت شده اید یا خیر. در اینجا نحوه اطلاع از اینکه کسی شما را در اینستاگرام گزارش کرده است، آمده است:

1. برنامه اینستاگرام را روی دستگاه خود باز کنید.

2. روی نماد نمایه (پروفایل) از گوشه سمت راست پایین ضربه بزنید.

3. روی منوی همبرگر از گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید.

4.  روی فعالیت خود (your activity) ضربه بزنید.

لیستی از تمام اقداماتی را که حساب شما تحریک کرده است مشاهده خواهید کرد. اگر حساب شما برای هر چیز غیرعادی ریپورت شده باشد، در لیست

نمایش داده می شود.

چطور اینستاگرام را از ریپورت خارج کنیم؟

• تغییر شماره تلفن و ایمیل

با تغییر شماره تلفن و ایمیل خود میتوانید از بلاک خارج شوید. برای اینکار باید وارد پروفایل خود شده و از قسمت Edit your profile  و سپس Private information شماره تلفن و ایمیل خود را تغییر دهید. بعد از تغییر یک لینک در ایمیل یا پیامک برای شما ارسال خواهد شد که باید روی آن کلیک کنید.

• کمک گرفتن از فالوورها

یکی از روش های ساده این است که از فالوورهای خود بخواهید کامنت انگلیسی برای شما بگذارند. کامنت ها نباید فقط شامل هشتگ و ایمجوی باشند بلکه باید کلمات و جملات واقعی به انگلیسی باشند. اگر هر یک از فالوورهای شما چند کامنت انگلیسی بگذارد از بلاک اینستاگرام خارج می‌شوید.

• گذراندن مدت محرومیت و عدم تخلف تکرار

صبر کنید تا مدت ریپورت و محدودیت شما تمام شود و در این مدت اعمال غیرمجاز در اینستاگرام که باعث بلاک و محدودیت میشود را انجام ندهید.

ریپورت اینستاگرام

• درخواست از اینستاگرام

در صورتی که هیچ یک از روش‌ها برای شما مفید نبود باید با پشتیبانی اینستاگرام تماس گرفته و از آنها تقاضای رفع ریپورت کنید. تماس با پشتیبانی از طریق ایمیل بوده و باید یک متن انگلیسی مناسب بنویسید و اگر بنا به دلایل غیر واقعی ریپورت شده‌اید توضیح دهید.

ایمیل پشتیبانی اینستاگرام: Info@Instagram.com

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

بیشتر بخوانید:

← آموزش دی اکتیو اینستاگرام →

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

نکات مهمی درباره ریپورت شدن در اینستاگرام

+ چه مدت طول می کشد تا اینستاگرام یک ریپورت را بررسی کند؟

اینستاگرام یک ریپورت را ظرف ۲۴ ساعت پس از ریپورت آن بررسی می کند.

+ ریپورت اینستاگرام چقدر طول می کشد؟

بستگی به نوع تخلف دارد. ممنوعیت دائمی برای همیشه است و ممنوعیت موقت به دلیل تخلفات اینستاگرام به مدت ۱ هفته ادامه دارد. اما ممکن است تا  ۱۴ روز تمدید شود.

+ برای بستن اکانت اینستاگرام چند ریپورت لازم است؟

تعداد گزارش ها نیست، بلکه شدت تخلف است که خاتمه اکانت اینستاگرام را تعیین می کند.

+ آیا می توان فهمید که چه  کسی من را در اینستاگرام ریپورت کرده است؟

نه، شما نمی توانید بفهمید که چه کسی شما را در اینستاگرام گزارش کرده است.

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

کامنت شما با اسم نمایش داده میشود