سبد خرید
بلاگ کسب و کار درآمد کارشناس دیجیتال مارکتینگ در سال 1401 چقدر است؟

درآمد کارشناس دیجیتال مارکتینگ در سال 1401 چقدر است؟

درآمد کارشناس دیجیتال مارکتینگ در سال 1401 چقدر است؟
تاریخ ارسال: 01/06/16
نویسنده: مریم حجازی
مدت زمان مطالعه: 18

بازار کار دیجیتال مارکتینگ بسیار وسیع و شامل چندین و چند شغل بزرگ و کوچک است. در سال‌های اخیر با پیشرفت اینترنت و گرایش بیشتر مردم به آن، این حوزه نیز رونق بالایی پیدا کرده و نیاز به افراد متخصص در دیجیتال مارکتینگ بیشتر و بیشتر می‌شود. احتمالا شما هم این عبارت را در آگهی‌های شغلی زیاد دیده‌اید، اما اصلا دیجیتال مارکتینگ چیست؟ درآمد دیجیتال مارکتینگ چقدر است و اصلا چه شغل‌هایی در این زمینه وجود دارد؟ در مقاله امروز سعی می‌کنیم درآمد کارشناس دیجیتال مارکتینگ و مشاغل دیگر در این حوزه را بررسی کنیم و با این حوزه بیشتر آشنا شویم. به علاوه اگر می‌خواهید راه شغلی خود را در دیجیتال مارکتینگ ادامه دهید یا شروع کنید، توصیه‌هایی برای شما نیز داریم.

معرفی دیجیتال مارکتینگ به طور خلاصه

دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی دیجیتال به مدیریت، تولید و اجرای تمام محتوای دیجیتالی اشاره دارد که برای یک شرکت، برند یا فرد تولید می‌شود. هدف تیم دیجیتال مارکتینگ در هر سازمانی ایجاد اعتماد و افزایش آگاهی از طریق انتشار مطالب تبلیغاتی و محتوای مرتبط است. همه‌ی این کارها در نهایت منجر به افزایش مشتریان جدید، وفادار نگه داشتن مشتریان قبلی و مشارکت دادن بیشتر مشتریان فعلی خواهد شد.
پلتفرم‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر، لینکدین و بسیاری دیگر، معمولا برای به اشتراک گذاری پست‌ها و مطالب تبلیغاتی با استفاده از متن، گرافیک و ویدیو و البته نقد و بررسی محصولات و خدمات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. علاوه بر این‌ها، ایمیل‌ها، خبرنامه‌ها و تبلیغات مبتنی بر وبسایت از سایر ابزارهای محبوب برای دستیابی به مخاطبان بیشتر هستند. هدف دیجیتال مارکتینگ استفاده از تمامی این روش‌ها و ظرفیت‌ها برای افزایش آگاهی از برند و محبوب‌تر کردن آن‌ است.

معرفی زیرشاخه های دیجیتال مارکتینگ همراه با بررسی درآمد

• مدیر دیجیتال مارکتینگ

مدیر بازاریابی دیجیتال مسئول اجرای موفقیت‌آمیز کمپین‌های دیجیتالی است که منجر به ایجاد مشتریان جدید، تبلیغ برند و کمک به رشد کلی شرکت می‌شود. اندازه شرکت تعیین می‌کند که مدیر دیجیتال مارکتینگ دقیقا چه حیطه اختیاراتی داشته باشد، اما تقریباً در همه موارد، آن‌ها با کارشناسان شبکه‌های اجتماعی و همچنین مدیر بخش بازاریابی همکاری می‌کنند تا مطمئن شوند که اهداف در یک راستا قرار دارند و وظایف بین افراد به صورت مناسبی توزیع می‌شوند.
علاوه بر همکاری نزدیک با بقیه تیم بازاریابی، از مدیر دیجیتال مارکتینگ انتظار می‌رود به طور مداوم با اعضای تیم در تیم‌های تولید محتوا مانند کپی رایترها، طراحان گرافیک و قسمت عکسبرداری همکاری کند و روی استراتژی و برنامه ریزی با اعضای تیم کار کند. به این ترتیب، مدیران بازاریابی دیجیتال نیاز به مهارت‌ها و دانش متنوعی از ابزارهای مختلف دارند و باید در همه‌ی این زمینه‌ها حداقلی از اطلاعات را داشته باشند. مدیر دیجیتال مارکتینگ با توجه به این که یک شغل مدیریتی محسوب می‌شود، می‌توان انتظار داشت در یک شرکت معتبر و با تیم دیجیتال مارکتینگ، حقوقی بالای ۲۰ میلیون تومان داشته باشد.

درآمد دیجیتال مارکتینگ

• کارشناس دیجیتال مارکتینگ

کارشناس دیجیتال مارکتینگ شخصی است که از کانال‌های بازاریابی دیجیتال مختلف برای ایجاد آگاهی از نام تجاری، اطمینان از ایجاد نرخ تبدیل و به دست آوردن مشتریان بالقوه استفاده می‌کند. در اصل وظیفه اصلی این شخص این است که اطمینان حاصل کنند در مورد برند به اندازه کافی آگاهی وجود دارد و مردم راجع به آن صحبت می‌کنند و در نهایت مشتریان را به سمت خرید سوق می‌دهند.
بسته به اندازه شرکت و برند، متخصص دیجیتال مارکتینگ ممکن است بر همه‌ی کانال‌های بازاریابی نظارت داشته باشد یا وظایف خاص و مشخص‌تری به آن‌ها محول شود. از مهم‌ترین وظایف این عنوان شغلی، توانایی تجزیه و تحلیل بالا است. متخصص بازاریابی دیجیتال باید داده‌های کمپین‌های بازاریابی را تحلیل کنند و ببینند که آیا به اندازه کافی موثر بوده‌اند یا خیر درآمد کارشناس دیجیتال مارکتینگ می‌تواند با توجه به نوع وظایف و کار خود از ۱۰ الی ۲۰ میلیون و حتی بیشتر نیز باشد.

• کارشناس تولید محتوا

در سال‌های اخیر تغییر بزرگی در بازاریابی وجود داشته است که از «فروش سخت» که اغلب با تبلیغات سنتی مرتبط است، به سمت ارائه محتوای ارزشمند به عنوان ابزار تولید سرنخ رخ داده است. این یعنی نیاز به تولید کنندگان و کارشناسان محتوا روز به روز افزایش می‌یابد. کارشناس تولید محتوا وظیفه دارد استراتژی محتوایی شرکت را به گونه‌ای تعیین کند که با با اهداف تجاری شرکت و البته نیازهای مشتری همسو باشد. مرحله‌ی بعدی، تولید محتوای باکیفیت و مرتبط است. این محتوا شامل محتوای متنی، ویدیویی و گرافیکی است که برند را به مشتریان بالقوه می‌شناساند و فرصت‌هایی را برای افزایش بازدید از پیج یا وبسایت فروشگاه ایجاد می‌کند.
کارشناس محتوا و تیم سئو همکاری نزدیکی با یکدیگر دارند و به همراه هم محتوا و خط کلی کار را تعیین می‌کنند. کارشناس محتوا خود باید تخصص‌هایی در زمینه تولید محتوا در فرم‌های مختلف داشته باشد تا بتواند علاوه بر برنامه ریزی، در صورت لزوم کار را بر عهده بگیرد. تولید محتوا می‌تواند به صورت پروژه‌ای یا تمام وقت انجام شود و با توجه به گستردگی تعریف آن، نمی‌توان عدد حقوق دقیقی برای درآمد دیجیتال مارکتینگ در این حوزه ذکر کرد.

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

بیشتر بخوانید:

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

• کارشناس سئو

کارشناس یا متخصص سئو برای هر شرکتی نقشی کلیدی و مهم در دیجیتال مارکتینگ به حساب می‌آید. سئوی وبسایت و محتوا، در درجه اول به رساندن افراد مناسب به محتوای مورد نظر و کمک می کند. این امر در واقع از طریق قرار دادن دقیق کلمات کلیدی خاص که با تحلیل و تجزیه دقیقی انتخاب شده در محتوای وبلاگ انجام می‌شود که در نهایت سبب افزایش دیده شدن آن محتوا در موتورهای جستجو خواهد شد. این یعنی در رتبه بالاتر و صفحات اول گوگل و سایر موتورهای جستجو قرار می‌گیرد و افراد بیشتری به آن دسترسی خواهند داشت. متخصص سئو وظیفه تعیین این کلمات کلیدی و شناسایی آن‌ها را در کنار کارهای دیگری دارد که به دیده شدن بیشتر وبسایت کمک می‌کند. کارشناس سئو برای وبسایت‌های کوچک و دورکاری از ۶ میلیون تومان دریافتی دارد و در موارد حرفه‌ای و دائمی می‌تواند اعداد بالاتر از ۱۰ میلیون را نیز دریافت کند.

کارشناس سئو

• کارشناس فروش

منظور از کارشناس فروش در این جا کارشناس ارشد است که می‌تواند به مدیر فروش نیز تبدیل شود. کارشناس فروش مسئولیت موفقیت بخش فروش شرکت خود را بر عهده دارد. او اهدافی را برای تیم خود تعیین می‌کند و گزارش‌های پیش‌بینی ماهانه تولید می‌کند تا ببیند بر اساس آنچه در جریان‌های درآمد اتفاق می‌افتد، چقدر در دستیابی به آن اهداف و بودجه‌ها خوب عمل می‌کند تا همه چیز ماه به ماه به‌آرامی پیش برود.
مسئولیت های کارشناس ارشد فروش عبارتند از:

  • دستیابی به رشد و رسیدن به اهداف فروش با مدیریت موفق تیم فروش
  • طراحی و اجرای یک برنامه فروش استراتژیک که پایگاه مشتریان شرکت را گسترش می‌دهد و حضور قوی آن را تضمین می کند
  • مدیریت استخدام، تعیین اهداف، مربیگری و نظارت بر عملکرد نمایندگان فروش

کارشناس فروش بسته به اندازه تیم خود و ارشدیت می‌تواند حقوقی از ۷ تا ۱۷ میلیون تومان داشته باشد. البته که خیلی اوقات در کار فروش، بخشی از حقوق به صورت درصد فروش نیز محاسبه می‌شود.

• کارشناس تبلیغات

کارشناس تبلیغات، فعالیت‌های تبلیغاتی شرکت و کارکنان را برای ایجاد کمپین‌های تبلیغاتی خلاقانه و سازگار با نام تجاری هدایت می‌کند. کارشناس تبلیغات بر سایر کارمندان نظارت و کار می‌کند، اهداف پروژه را تعیین می‌کند و وضعیت و تأثیر پروژه را نظارت، تأیید و ارزیابی می‌کند. روحیه کار تیمی، ایده‌های خلاقانه برای تبلیغات، مذاکره با افراد و همکاری با تیم فروش و بازاریابی از مهارت‌های مهمی است که یک کارشناس تبلیغات موفق باید داشته باشد. میزان دریافتی یک کارشناس تبلیغات به اندازه شرکت و اندازه کمپین‌ها وابستگی بالایی دارد اما حقوق دریافتی این افراد به صورت میانگین بین ۷ تا ۱۶ میلیون قرار می‌گیرد.

• کارشناس شبکه های اجتماعی

کارشناسی شبکه‌های اجتماعی در واقع مسئولیت نظارت بر صدای آنلاین یک برند و حضور برند در رسانه‌های اجتماعی را بر عهده دارد. کارشناس شبکه‌های اجتماعی باید محتوای قابل اشتراک گذاری را در پلتفرم‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین و توییتر برنامه ریزی و زمان بندی کند. جدا از ایجاد کمپین‌های مختلف، دارنده این شغل باید بعد از اتمام کمپین نیز داده‌هایی را از کاربران جمع‌آوری کند و با بررسی دقیق آن‌ها، به بقیه تیم بازاریابی گزارش تحویل دهد و کمپین‌های بعدی را بهینه سازی کند. جستجو و ایجاد شراکت با سایر برندها، آژانس‌های تبلیغاتی یا حتی اینفلوئنسرهای مرتبط از دیگر وظایف مهم کارشناس شبکه‌های اجتماعی است. به علاوه این فرد باید از google adwords و محتواهای حمایت شده اطلاعات کامل و خوبی داشته باشد.

درآمد کارشناس شبکه های اجتماعی

• طراح رابط کاربری

طراح UI مسئول تجربه بصری و تعاملی کاربر چه در اپلیکیشن و چه در وبسایت برند است. به عنوان مثال، هنگامی که کاربر با وبسایت یا اپلیکیشن کار می‌کند، به منظور جابجایی بین صفحات مختلف، اسکرول می‌کند،  به قسمت‌های مختلف می‌رود و روی دکمه‌های مختلف ضربه می‌زند. تمام این نقاط تماس توسط طراح رابط کاربری ایجاد شده است.
طراحی رابط کاربری یک نقش بسیار خلاقانه است و علاوه بر طراحی خود رابط، نکات مهم بسیاری باید در آن رعایت شوند. طراح UI باید زمان زیادی را صرف شناخت مشتری و برند او و همچنین کاربری هدفی که برای او طراحی می‌کند، بگذارد. این یعنی قبل از شروع کار خلاق، تحقیقات زیادی باید انجام شده و پارامترهای مختلف به خوبی مد نظر قرار داده شوند. در نهایت همکاری با مشتری و طراح UX برای ایجاد چشم اندازی مشترک از ویژگی‌های مهم دیگر این شغل هستند. درآمد دیجیتال مارکتینگ در این مورد بسته به میزان ارشدیت و توانایی‌ها، حداقل بین ۸ تا ۱۲ میلیون تومان گزارش شده است.

• طراح وب

همانطور که از نام آن هم مشخص است، طراح وب وظیفه طراحی وب سایت را از طریق برنامه و کد نویسی بر عهده دارند. اگر چه داشتن تصیلات رسمی در علوم یا مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات یک مزیت برای این شغل محسوب می‌شوند، اما داشتن تجربه کافی در برنامه نویسی و توسعه وب اهمیت بسیار بالایی دارد. بنابراین اگر تخصص کافی داشته باشید می‌توانید حتی بدون تحصیلات مرتبط نیز مشغول به کار در این حوزه شوید.
این حوزه گستردگی بالایی دارد و شامل بک اند، فرانت اند و استک دولوپرها است. هر یک از این حوزه‌ّ‌ها تخصص‌ها و مهارت‌های مخصوص به خود را نیاز دارد. علاوه بر این‌ها یک طراح وب ممکن است بعد از ساخت وب سایت، در مراحل پشتیبانی و رفع مشکلات آن نیز نقش مهمی داشته باشد که این موارد می‌تواند شامل حفظ سرعت و امنیت سایت و اضافه کردن قابلیت‌های جدید به آن باشد. با توجه به این گستردگی بالا، نمی‌‌توان حدود درآمد دیجیتال مارکتینگ برای این کار را دقیق ذکر کرد و عدد دریافتی بسته به تخصص و مسئولیت‌های کاری بسیار متفاوت است. با این وجود با توجه به سایت‌های کاریابی طراحان وب می‌توانند درآمدی از ۹ میلیون تا بالای ۲۰ میلیون در ماه دریافت کنند.

مهارت‌های مورد نیاز برای ورود به بازار دیجیتال مارکتینگ چیست؟

• آشنایی با وردپرس

وردپرس امروزه محبوب‌ترین سیستم مدیریت محتوا است. شاید برایتان جالب باشد بدانید ۴۳ درصد از تمام وب سایت‌ها بر روی وردپرس ساخته شده‌اند و روزانه بیش از 500 وب سایت با استفاده از وردپرس ساخته می شود. بنابراین با آشنایی با وردپرس و افزونه‌های مهم آن می‌‌توانید با وبسایت بسیاری از شرکت‌ها کار کنید و همین هم یک مزیت مهم در رزومه شما به حساب می‌آید.

• آشنایی با شبکه‌های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند و تقریبا کسی وجود ندارد که در آن‌ها فعال نباشد. به همین دلیل هم این شبکه‌ها از مهم‌ترین ابزار انتقال پیام مرتبط به مخاطبان مربوطه برای هر کسب و کاری است. کیفیت محتوا، ارتباط محتوا و تعامل با مخاطب 3 فاکتور مهمی است که بازاریابان باید در هنگام ایجاد استراتژی‌های رسانه‌های اجتماعی بدانند. هر پلتفرم شبکه اجتماعی، الگوریتم خاص خود را دارد که به کسب‌وکارها کمک می‌کند محتوای خود را برای مخاطب خاصی هدف قرار دهند و داده‌ّای دقیقی نیز دریافت کنند. آشنایی با این الگوریتم‌ها و روش‌های استفاده از آن‌ها برای هر فرد فعال در حوزه دیجیتال مارکتینگ ضروری است.

• تجزیه و تحلیل داده‌ها

دیجیتال مارکتینگ بر خلاف بازاریابی سنتی، بسیار قابل اندازه گیری است. این امر باعث می‌شود که سنجش موفقیت و میزان پیشرفت کمپین یا پروژه در بازار کار دیجیتال مارکتینگ بسیار راحت و البته ضروری باشد. شما باید بدانید که چگونه یک جداول و اعداد را درک کنید، اعداد را معنا کنید و استراتژی‌های بازاریابی، تاکتیک‌ها و فعالیت‌های خود را بر اساس آن تنظیم کنید.

درآمد دیجیتال مارکتین

• تولید محتوا

قلب بازاریابی دیجیتال تولید محتوایی است که مخاطبان هدف شرکت را به سمت برند می‌کشاند. هدف نه تنها باید ایجاد محتوای با کیفیت بالا و محتوای مناسب سئو باشد، بلکه باید فرآیند چگونگی جذب موثر مخاطبان را نیز درک کرد. این محتوا می‌تواند محتوای متنی، ویدیویی یا تصویری باشد.

• مهارت‌های نرم

برای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ، نه تنها به مهارت‌های سخت بلکه به مهارت‌های نرم نیز نیاز دارید. اکثر کارفرمایان بر این باورند که مهارت‌های نرم اهمیت بسیار بالایی دارند و در رزومه‌ها به آن‌ها توجه زیادی می‌شود. موارد زیر از مهم‌ترین مهارت‌های نرمی هستند که باید داشته باشید:

• خلاقیت

راه‌های خلاقانه برای طراحی راه‌حل‌ها، تأثیرگذاری از طریق ارتباطات و جمع‌آوری تجربیات موفق برای مشتریان در دیجتال مارکتینگ اهمیت بسیار زیادی دارند. کمپین‌های خوب طراحی شده، کپی رایتینگ بسیار موثر و تصاویر بصری راه‌هایی هستند که مشتری را جذب می‌کنند و افراد را وادار می‌‌سازند روی محتوای شما کلیک کنند.

• توانایی و تمایل به یادگیری

با تغییرات مداوم و روندهای جدید در حال ظهور در فضای دیجیتال، یک بازاریاب دیجیتال باید مشتاق گوش دادن و سازگاری آسان باشد. مهم است که با شرکت در وبینارها، خواندن اخبار جدید و پیروی از الگوهای موفق، تغییرات احتمالی را زیر نظر داشته باشید. نقش شما به‌عنوان یک بازاریاب شامل یادگیری، ارتقاء مهارت و یادگیری مجدد بسیاری از تاکتیک‌های جدید است.

• توانایی انجام چند کار و کار تیمی

 پروژه‌های متعدد با ضرب‌الاجل‌های مختلف چیزی است که به عنوان یگ بازاریاب احتمالا با آن مواجه خواهید شد. مخصوصا در سازمان‌های کوچک‌تر، معمولا کارشناس دیجیتال مارکتینگ باید چند کار را به صورت همزمان انجام دهد. به علاوه همانطور که در تعاریف شغلی ذکر شد، بسیاری از وظایف در این حوزه همپوشانی دارند و توانایی کار تیمی یک مزیت بسیار بزرگ خواهد بود.

چطور دیجیتال مارکتینگ را شروع کنیم؟

از مهم‌ترین ویژگی‌های کار در حوزه دیجیتال مارکتینگ این است که برای کار در آن لزوما به مدرک تحصیلی حرفه‌ای نیاز ندارید و تجربه و توانایی حرف اول را می‌زنند. با این وجود قطعا نیاز است که راه خود را خوب شروع کنید و با جمع آوری تخصص‌های مختلف، بتوانید کم کم در مسیر مورد علاقه خود حرفه‌ای شوید. اگر مشاغل دیجیتال مارکتینگی که معرفی شد به نظرتان جالب و جذاب می‌آیند، می‌توانید راه خود را همین حالا شروع کنید:

1. شرکت در دوره‌های آموزشی

یک دوره آموزشی در حوزه دیجیتال مارکتینگ بیابید تا آموزش همه جانبه‌ای را در زمینه شغلی مد نظر خود کسب کنید. با شرکت در دوره‌های آموزشی، مهارت‌های ارزشمندی را یاد می‌گیرید، با افراد حرفه‌ای در این زمینه آشنا می‌شوید، و زمانی که شروع به درخواست برای موقعیت‌های شغلی می‌کنید می‌توانید این دوره‌ها را به رزومه خود اضافه کنید. البته که باید در انتخاب دوره‌ها دقت کنید تا اعتبار و مدرس حرفه‌ای داشته باشند، بنابراین به هر تبلیغاتی اعتماد نکنید.

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

بیشتر بخوانید:

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔
 
2. درخواست مشاوره

 با کسی که کار رویایی شما را انجام می‌دهد و در آن تخصص دارد تماس بگیرید و از او در مورد آن بپرسید. با این کار می‌توانید اطلاعات مفیدی در مورد بهترین راه‌ها برای شروع، یافتن کار و روش‌های پیدا کردن تخصص پیدا کنید. خوشبختانه با وجود شبکه‌های اجتماعی، یافتن چنین افرادی اصلا سخت نیست و کافیست آدم باحوصله‌ای را پیدا کنید.

3. کار با ابزارهای مختلف

با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ مانند Hootsuite، Hubspot و Google Analytics آشنا شوید تا بدانید در هنگام شروع حرفه‌ای در بازاریابی دیجیتال با چه چیزی روبرو خواهید شد. کمپین‌های خیالی را برنامه ریزی کنید، برای چند پست برنامه ریزی کنید یا تستهای مختلف را انجام دهید تا ببینید زمانی که کار را به طور واقعی انجام می‌دهید چه احساسی ممکن است داشته باشید. به علاوه می‌توانید به سراغ آگهی‌های شغلی بروید تا ببینید کارفرمایان دقیقا چه انتظاری از عنوان شغلی شما دارند و سپس به سراغ کسب همان ویژگی‌های بروید.

آینده و بازار کار دیجیتال مارکتینگ در ایران چطور است؟

تغییر سلیقه‌ی مردم و تمایل آن‌ها به استفاده از اینترنت برای دریافت انواع محصولات و خدمات، در سال‌های اخیر به قدری سریع و واضح بوده است که نمی‌توان آن را انکار کرد. این روزها تقریبا اکثر افراد برای تامین بخشی از نیازهای خود از اینترنت و فروشگاه‌های آنلاین استفاده می‌کنند و همین هم نشان دهنده اهمیت بسیار بالای دنیای دیجیتال است.
این تغییرات سبب شده پیج‌ها و سایت‌های اینترنتی روز به روز محبوب‌تر شوند و افراد بیشتری به سراغ آن‌ها بروند. این موضوع خود افزایش رقابت را به دنبال دارد. به مرور همه‌ی برندها و کسب و کارها خواه ناخواه باید از تیم‌های دیجیتال مارکتینگ تخصصی برای توسعه کار خود استفاده کنند و این یعنی نیاز بیشتر به نیروهای باتجربه و مشتاق در این حوزه. با توجه به همه‌ی این‌ها می‌توان گفت دیجیتال مارکتینگ در ایران تازه در آغاز راه است و نه تنها همین حالا از وضعیت خوبی برخوردار است، بلکه به مرور فرصت‌های بیشتری را نیز در اختیار نیروی کار قرار خواهد داد.

آینده دیجیتال مارکتینگ در ایران

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم شما را با دنیای دیجیتال مارکتینگ بیشتر آشنا کنیم. از انواع شغل‌های این حوزه گرفته تا درآمد دیجیتال مارکتینگ را بررسی کردیم و گفتیم چه مهارت‌هایی برای ورود به این حوزه نیاز دارید. بازار کار دیجیتال مارکتینگ روز به روز بیشتر در جهان پیشرفت می‌کند، پس اگر فکر می‌کنید می‌توانید در این حوزه فرد موفقی باشد، از همین حالا شروع کنید و آینده خود را بسازید.

~~ سوالات متداول ~~

1. کدام شغل دیجیتال مارکتینگ بیشترین درآمد را دارد؟

CMO (مدیر ارشد بازاریابی) معمولاً بالاترین و در نتیجه پردرآمدترین شغل در دیجیتال مارکتینگ است. طراحان وبسایت نیز می‌توانند بسته به نوع سایت درآمد بسیار مناسبی داشته باشند.

2. آیا برای شروع کار در دیجیتال مارکتینگ نیاز به مدرک تحصیلی دارم؟

خیر. بر عکس بسیاری ازحوزه‌های دیگر، در دیجیتال مارکتینگ کارفرمایان بیش از همه به میزان تخصص و تجربه نگاه می‌کنند.

3. چگونه بدون سابق شغلی در حوزه دیجیتال مارکتینگ پیدا کنیم؟

اگر می‌خواهید کار را از صفر شروع کنید بهترین کار شرکت در دوره‌های کارآموزی است که در شرکت‌های خدمات دیجیتال مارکتینگ برگزار می‌شوند.

4. آیا دیجیتال مارکتینگ امکان دورکاری یا فریلنسری دارد؟

بله، بازاریابان دیجیتال معمولاً از راه دور کار می‌کنند زیرا وظایف و مسئولیت‌های روزمره آنها عمدتاً با اینترنت انجام می‌شود.

5. آیا بازار کار دیجیتال مارکتینگ در ایران خوب است؟

مانند سایر کشورها، در ایران نیز روز به روز استفاده مردم از اینترنت برای خرید و دریافت محصول و خدمات بیشتر و بیشتر می‌شود. با این حساب طبیعی است که مشاغل در زمینه دیجیتال مارکتینگ نیز روز به روز اهمیت و محبوبیت بیشتری پیدا کنند.

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

کامنت شما با اسم نمایش داده میشود