سبد خرید
بلاگ کسب و کار روش های تضمینی حذف فالوور فیک در اینستاگرام

روش های تضمینی حذف فالوور فیک در اینستاگرام

روش های تضمینی حذف فالوور فیک در اینستاگرام
تاریخ ارسال: 01/11/16
نویسنده: مریم حجازی
مدت زمان مطالعه: 11

استفاده از فالوور فیک اینستاگرام براساس یک پیشنهاد بسیار وسوسه‌انگیز ساخته شده است. اینکه کمی پول خرج کنید و فالوورهای زیادی به‌دست آورید. اینکه در عرض یک شب می‌توانید از چند ده یا صد تا فالوور اینستاگرام به هزاران فالوور برسید، شما را به رویای دیرین و شیرین‌تان نزدیکتر می‌کند. اما خب این کاری نیست که تضمینی برای رشد کسب‌وکار یا پیج اینستاگرامی شما باشد. همانطور که شنیدیم نابرده رنج گنج  میسر نمی‌شود.

اگرچه خرید فالوور اینستاگرام ارزان و آسان است، هزینه‌های پنهان آن می‌تواند سنگین باشد و بدتر از آن، این است که اگر اینستاگرام متوجه فریب شما شود، اعتبار چند ساله خود را زیر سوال خواهید برد! اعتبار شما از آنجایی خدشه دار می‌شود که اینستاگرام تصمیم می‌گیرد دیگر محتوای شما را به درصد کمی از فالوورهای شما نشان دهد و جالتر این است که وقتی فالوورهای واقعی‌تان دیگر پست‌های شما برایشان نمایش داده نمی‌شود، کم‌کم از اکسپلور اینستاگرام حذف خواهید شد. زیرا وقتی فالوورهای واقعی با شما تعامل نمی‌کنند، این بدان معنی است که اینستاگرام محتوای شما را نامناسب تشخیص داده و لزومی برای  نمایش آن در فیدش نمی‌بیند و اینجاست که کار خراب می‌شود.

هیچ‌وقت محبوبیت خود را فدای کارهای پوچ و به ظاهر جذاب و آسان نکنید. سعی کنید با تولید محتوای درست و شناسایی مخاطبان خود جایگاه ویژه خود را در اینستاگرام به‌دست آورده و پرورش دهید.

فالور فیک چیست و چرا باید حذف شود؟

فالوورهای فیک آن دسته از فالوورهایی هستند که به صورت تصادفی شما را فالو می‌کنند و هرگز با محتوای شما ارتباط برقرار نمی‌کنند. درست مثل سیاهی لشگرهای جنگ هیچ نقشی در پیروزی و موفقیت شما نخواهند داشت تنها به تظاهر و موجه جلوه دادن شما کمک می‌کنند.

مشخصه اصلی تشخیص این دسته از فالوورها این است که آنها اغلب بدون عکس پروفایل هستند، تقریبا هیچ محتوای پست‌شده‌ای ندارند و تعداد زیادی حساب را دنبال می‌کنند. ممکن است، ویو، لایک و کامنت شما را افزایش بدهند تا از نظر خود دیده بشید اما مخاطب حرفه‌ای امروزی همه این کلک‌ها را از بر است و به‌راحتی گول نمیخورد.

فالوور فیک

 دلایل مهم و متعددی برای حذف فالوور فیک وجود دارد که مهمترین آن‌ها عبارتند از:

1.  کاهش تعامل پیج اینستاگرامی شما
2. اینستاگرام ربات‌های ارائه‌دهنده فالوور فیک را حذف می‌کند، بنابراین در تاریخچه تعداد فالوورهای خود روند منفی خواهید داشت.

3. اگر فالوررهای فیک اینستاگرامی خود را پاک کنید، باز هم روند پیج شما نزولی خواهد بود.

4. اینستاگرام فالوورهای فیک را  سریعا شناسایی و پاک می‌کند.

5. خرید فالوور فیک برخلاف قوانین اینستاگرام است.

6. داشتن فالوورهای فیک اعتبار شما را به‌عنوان یک اینفلوئنسر از بین می‌برد.

7. با استفاده از فالوورهای فیک درآمدی کسب نخواهید کرد.

8. امکان بلاک یا مسدود کردن حساب اینستاگرام شما وجود خواهد داشت

باید توجه داشته باشیم که اینستاگرام اخیراً بر ایجاد ارتباطات واقعی بر روی پلتفرم و محافظت از حساب‌های واقعی تمرکز کرده است. به همین دلیل، گاهی اوقات در کنار حذف برخی از نظرات یا پست‌های حساب‌هایی که رفتار مشکوکی دارند، یک پیام هشدار برای کسی که فالوور فیک را خریده  ارسال می‌کند.

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

بیشتر بخوانید:

← رفع ریپورت اینستاگرام →

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

9. اعتبار خود را برای همیشه از دست می‌دهید.

مشتریان شما ممکن است شما را برای همیشه ترک کنند، خود را به جای مخاطبان خود قرار دهید؛ اگر مدام مشاهده کنید که اکانت‌های فیک پست‌های برند موردعلاقه‌تان را لایک می‌کنند یا کامنت می‌گذارند، چه واکنشی نشان می‌دهید؟ مطمئناً، اعتماد خود را به برند از دست خواهید داد و هرگز آن را به کسی توصیه نمی‌کنید.

یکی از دلایل اساسی برای خرید فالوور، ایجاد اثبات اجتماعی است. بنابراین، اگر باعث شود مردم اعتماد خود را به برند شما از دست بدهند، نابودگر پیج شما خواهد بود.

تفاوت فالور فیک(Fake follower) و فالور روح(Ghost follower) در چیست؟

فالوور روح یا Ghost Follower، اکانتهای غیرفعال اینستاگرامی هستند که با پروفایل و پست‌های شما در تعامل و ارتباط نیستند. در واقع گونه‌ای از فالوورهای فیک هم محسوب می‌شوند، زیرا احتمال اینکه این کاربران افراد واقعی نباشند زیاد است.

گاهی اوقات این حساب‌ها به‌وسیله افراد واقعی ایجاد می‌شوند اما اغلب ربات‌های اجتماعی هستند که هیچ کاربر واقعی پشت آنها وجود ندارد.

فالوور روح

فالوورهای روح در  اینستاگرام با 3 مولفه به راحتی قابل تشخیص هستند:

1- عکس پروفابل ندارند.
2- نسبت افرادی که فالو می‌کنند بیشتر از فالوورهایشان است.
3- معمولا یک نام کاربری بیهوده و طولانی متشکل از اعداد تصادفی دارند.

فالوورهای فیک، حساب‌های اینستاگرامی هستند که به‌وسیله انسان‌ها اداره نمی‌شوند. آن‌ها به‌عنوان ربات شناخته می‌شوندفالوورهای فیک اینستاگرام، با استفاده از ابزارهای غیرمعتبر تولید می‌شوند که ملقب به برنامه‌های شخص ثالث برای فالو کردن هستند.

راه‌های حذف فالور فیک

1) دستی

راه‌حل دستی زمانی به کار‌ می‌آید، که تعداد فالوورهایتان قابل مدیریت باشد.

می توانید وارد لیست فالوررهایتان(Followers) بشوید و با استفاده از مواردی که بالاتر گفته شد: مثل بررسی اسم پروفایل، عکس پروفایل، تعداد فالوور و فالوئینگ‌های اکانت موردنظر، شروع به پاکسازی پیج اینستاگرامی حود بکنید. اگر نام آ‌ن‌ها مزخرف و پر از اعداد عجیب و غریب است، به احتمال قوی فالوور فیک است. در مرحله بعد، عکس پروفایل آن‌ها را چک کنید. پس از آن، نوبت به بیو آن‌ها می‌رسد.  همچنین می‌توانید نسبت فالوورها و آخرین باری که چیزی پست کرده‌اند، بررسی کنید. بعد از شناسایی نوبت به اقدام می‌رسد. شما تنها دو راه پیش روی خود دارید: 1- آن‌ها را مسدود یا بلاک کنید 2- برای پاکسازی شریع، اکانت خود را برای مدت کوتاهی روی خصوصی(Private) تنظیم کنید.

+ روی «دنبال‌کنندگان» یا Followers در نمایه خود ضربه بزنید و با کلیک کردن روی سه نقطه کنار نام کاربری فالوورهای فیک، آن‌‌ها را حذف کنید. آنها از حذف خود مطلع نمی‌شوند.

حذف فالوور فیک

2) استفاده از ابزارهای کمکی

پاکسازی دستی فالوورهای فیک اینستاگرام مناسب آن دسته از کاربرانی است که به طور کلی فالوورهای زیادی ندارند. وقتی صحبت از تعداد زیاد می‌شود،کار پیچیده‌تر می‌شود. در اینجا ابزارهای طراحی شده ویژه به کمک می‌آیند. مزیت اصلی آنها سرعت و اتوماسیون است.

این ابزارها از الگوریتم‌های خود برای تجزیه و تحلیل لیست فالوورها و پیدا کردن فالورهای فیک یا فالورهای روح در بین آنها استفاده می‌کنند. علاوه بر این، می‌توانید تنظیمات فیلتر را به صورت دستی تنظیم کنید. برای مثال، تعداد افرادی را که این یا آن حساب دنبال می کند را تنظیم کنید. با فراتر رفتن از این تعداد، برنامه حساب را به عنوان یک ربات تشخیص می‌دهد.

حذف فالوور فیک با ابزار

2 تا از مهمترین ابزارهای کمکی برای حذف فالوور فیک در اینستاگرام عبارتند از:

Spam Guard -1

Spamguard به شما این فرصت را می‌دهد که حساب اینستاگرام خود پاکسازی و از آن محافظت کنید. این ابزار، تمام فالوورهای شما را تجزیه و تحلیل می‌کند و آن‌ها را بر 3 اساس تقسیم‌بندی می‌کند: commercial, non-reciprocal, inactive.

پس از جمع آوری لیست، ‌می‌توانید اکانت‌های موردنظرتان را بلاک کنید.. این ابزار به محض اینکه به صورت دستی آن را تأیید کنید شروع به مسدود کردن/حذف فالوورهای فیک می‌کندعلاوه بر این، Spam Guard از حملات ربات ها و نظرات هرزنامه محافظت می‌کند. از جمله مزایای دیگر آن، امکان کار همزمان با چندین حساب‌کاربری و تشکیل گزارش‌های دقیق در پایان پاکسازی است.

Cleaner For IG -2

Cleaner for IG از دیگر برنامه‌هایی است که فالوورهای فیک شما را پاک می‌کند. می‌توانید آن را روی دستگاه اندروید و حتی iOS خود استفاده کنید.

اگرچه این برنامه‌های خاص برای حذف فالوورهای روح یا حساب‌های فیک طراحی شده‌اند، اما از همان برنامه‌نویسی و فناوری برای ایجاد ربات‌ها استفاده می‌کنند. بنابراین، اینستاگرام از استفاده از برنامه های شخص ثالث را تایید نمی‌کند و باید اقدامات احتیاطی انجام شود. هنگامی که در ابتدا ربات‌ها را برای پاکسازی لیست فالوورهای خود اجرا می‌کنید، باید تعداد فالوورهای غیرفعال را که در یک زمان حذف می‌شوند را کنترل کنید. این بازه می‌تواند از یک ثانیه تا سک ساعت متفاوت باشد. من توصیه می کنم عددی را انتخاب کنید که بسیار کم باشد. اگر اینستاگرام رفتارهای تکراری زیادی را در حساب شما تشخیص دهد، ممکن است از فعالیت‌های خاصی مانند آپلود محتوا، جستجو از طریق هشتگ‌ها، تعامل با سایر حساب‌ها منع‌تان کند یا حتی حساب شما به طور کامل غیرفعال کند.

SocialKit -3

SocialKit یک سرویس چند منظوره مختص اینستاگرام است که به تجزیه و تحلیل مخاطبان هدف، جمع‌آوری آمار ربات‌ها، شناسایی و حذف تقلب‌ها می‌پردازد.  این ربات به‌راحتی ربات‌ها را برای پاکسازی تشخیص می‌دهد. SocialKit پولی است، اما نسخه آزمایشی رایگان آن وجود دارد.

کلام آخر

خرید فالوور فیک اینستاگرام راه‌حل موفقیت و دیده شدن پیج کسب‌وکاری شما نیست. همیشه میانبرترین و آسانترین راه‌هایی که برای افزایش فالوور اینستاگرام به ذهنتان می‌رسد، درست‌ترین آن‌ها نیست. طراحی محتوای غنی و کاربرپسند به طور مداوم و بررسی سلیقه کاربرانتان اولین راز جذب فالوور است. استفاده از گیف‌ها، بومرنگ‌ها، تست‌ها، پرسش‌ها و پاسخ‌ها و استفاده از اینفوئنسرهای متناسب کسب‌وکار خود می‌تواند تعاملات بسیار خوبی برایتان ایجاد کند. اگر کاربرانی که درگیر علایق و محتوای مشابه با شما هستند، به هر طریقی (اینفلوئنسر جستجوی هشتگ، اکسپلور) شما را پیدا کنند، به احتمال زیاد پست‌های دیگرتان را می‌بینند و شما را فالو می‌کنند.

بنابراین، هیچ‌گاه دنبال فالوور فیک نباشید و تا جایی که می‌توانید از وجود فالوررهای روح و فیک اینستاگرامی جلوگیری کنید تا  آمار پیجتان بهم نریزد و در آخر اعتبارتان خراب نشود. بررسی هر از چندگاهی آن و پاکسازی اکانت خود از فالوورهای بی‌فایده به صورت دستی یا ابزاری بسیار حیاتی است. پس تا می‌توانید بار روش‌های ارگانیک رشد کنید.
 

~~ سوالات متداول ~~

1. آیا فالوورهای فیک غیرقانونی هستند؟

استفاده از فالورر فیک کاری غیرقانونی است که اگر اینستاگرام متوجه آن شود حساب کاربریتان به مرور افت می‌کند و دیده نمی‌شود. با این حال، اینستاگرام حساب‌های کاربری را برای فالوورهای فیک  ممنوع نکرده است.

2. آیا فالوورهای فیک به پیج شما آسیب می‌زنند؟

از آنجا که فالوورهای فیک تعاملی با شما برقرار نمی‌کنند، می‌توانند خطرات زیادی را برایتان بیافرینند و در نهایت به اعتبار شما آسیب بزنند. این فالوورها احتمالاً هرگز پستی را لایک نمی‌کنند یا در مورد آن نظر نمی‌دهند، و اگر تعداد زیادی فالوور فیک در اینستاگرام خود دارید، می‌تواند منجربه بسته شدن دائمی اکانت‌تان شود.

3. چگونه از فالوورهای روح در اینستاگرام دوری کنیم؟

تنها راه برای جلوگیری از فالو کردن ربات‌ها و فالوررهای فیک در اینستاگرام این است که پروفایل خود را روی حالت private قرار دهید.. بدیهی است که این گزینه برای برندها یا کسب‌وکارها مناسب نیست. با این حال با رعایت سه نکته مهم می‌توانید این مشکل را تعدیل کنید.

• فالوور روح یا فیک نخرید.
• دنبال خرید اکانت اینستاگرامی که قبلا دست شخص دیگری بوده، نروید.
• دنبال خرید لایک، کامنت و بازدید برای بالا بردن نرخ تعامل خود نباشید.

 

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

کامنت شما با اسم نمایش داده میشود