سبد خرید
بلاگ کسب و کار تعریف بازاریابی مستقیم و انواع آن

تعریف بازاریابی مستقیم و انواع آن

تعریف بازاریابی مستقیم و انواع آن
تاریخ ارسال: 01/05/15
نویسنده: مریم حجازی
مدت زمان مطالعه: 12

بازاریابی‌ مستقیم (Direct Marketing)، بازاریابی مستقیم یک راه قدرتمند برای دستیابی به مشتریان، ایجاد سرنخ و افزایش بازگشت سرمایه است و  یکی از موثرترین روش‌های بازاریابی است که مزایای زیادی را در برمی‌گیرد، از مهمترین آنها می‌توان به نتایج قابل اندازه‌گیری اشاره کرد.

این نوع بازاریابی، که برروی بزرگترین مزایای فروش معامله می‌کند، فرصتی برای برقراری ارتباط ‌مستقیم با مشتری، برای ایجاد یک رابطه شخصی بوجود می‌آورد تا بدون استفاده از متدهای تبلیغاتی سنتی و پرهزینه مانند تبلیغات ‌تلویزیونی، روزنامه‌ها و رادیو، با ابزارهای به‌روزتر و کم‌هزینه پیام‌های مستقیم خود را در معرض دید مخاطبان هدفتان بگذارید.

در این مقاله، بازاریابی مستقیم را توضیح می‌دهیم، چند مثال نشان می‌دهیم و انواع آن را به ذکر می‌کنیم و سپس سراغ مزایای آن می‌رویم.

بازاریابی مستقیم چیست؟

بازاریابی مستقیم یک روش تبلیغاتی است که تمرکز آن روی، ارائه محصولات یا خدمات شما به مشتریان هدف‌ بدون استفاده از واسطه تبلیغاتی است. این شکلی هدفمند از بازاریابی است که اطلاعات موردنیاز یا موردعلاقه مشتریان بالقوه را به جامعه‌ای تزریق می‌کند که مشتریان احتمالی شما خواهند بود.

مثال:

  • ممکن است افرادی که کوهنورد هستند یک ایمیل یا پیامک تبلیغاتی برای خرید مقرون‌به‌صرفه لباس و تجهیزات کوهنوردی دریافت کنند.
  •  ممکن است به دانش‌آموزان کنکوری، بازاریابی تلفنی برای خرید بانک سوالات و منابع کنکوی بکار گرفته شود، تا آنها را به انجام عملی وادارد.
  • وقتی در یک همایش یا سمیناری شرکت می‌کنید و با تبلیغات کسب‌وکار یا برندتان در مقابل افراد شرکت‌کننده در همایش ظاهر می‌شوید و از آنها با تخفیفی ‌ویژه برای شرکت در دوره‌ مدنظرتان استقبال می‌کنید.‌

بازاریابی مستقیم چگونه انجام می‌شود؟

در بازاریابی‌مستقیم، مدیران از انواع رسانه‌های تبلیغاتی برای تعامل مستقیم با مصرف‌کنندگان استفاده می‌کنند. با توجه به اینکه تبلیغات انبوه، مانند بیلبوردها یا رادیو، افراد یا جامعه درستی از مصرف‌کنندگان را موردهدف قرار نمی‌دهد، گزینه‌ای بسیار ناکارآمد خواهد بود.

به این دلیل که اکثر افرادی که تبلیغات فراگیر تلویزیونی یا رادیویی را می‌بینند، حتی بخشی از بازار هدف شما نیستند.

کمپانی‌های بزرگ و یا شرکت‌ها در بازاریابی مستقیم، بجای صرف هزینه‌ای گزاف و استفاده از رسانه‌های همگانی، تبلیغات خود را بروی کانال‌های تبلیغاتی هدفمندتر برای جذب و اقدام به خرید مشتریان می‌خوانند.

بازاریابی مستقیم

از ویژگی‌های عالی تبلیغات‌مستقیم، می‌توان به انتخاب و خرید ‌محصول یا خدمات ازطریق کاتالوگ، تلفن، تماس چهره‌به‌چهره، ایمیل اشاره کرد.

خوبی این سبک بازاریابی این است که با بکار بردن نام مشتریان یا شهری که در آن زندگی می‌کند ، بازاریابی و تبلیغات را شخصی‌سازی می‌کنند. این شخصی‌سازی کردن، حس اعتمادی در مشتریان ایجاد می‌کند که به موجب آن مشتری متوجه می‌شود، شرکت موردنظر با بینش و علم بر نیازها ونگرانی‌هایش وارد میدان تبلیغات شده است. بنابراین، احتمال افزایش فروش بالا می‌رود.

 

بیشتر بخوانید:

معرفی انواع بازاریابی 

 

انواع بازاریابی مستقیم

در زیر 10 نوع رایج بازاریابی مستقیم آورده شده است که درحالت ایده‌آل، باید از ترکیبی از انواع مختلف بازاریابی مستقیم استفاده کنید تا از طریق کانال‌های مختلف به مخاطبان بالقوه خود دسترسی پیدا کنید.

ایمیل مارکتینگ

بازاریابی ‌ایمیلی، یک کانال بازاریابی قدرتمند در بازاریابی دیجیتال است که بازاریابی‌مستقیم  را به تحولی عظیم رسانده است.

این بازاریابی، از ایمیل برای تبلیغ‌ محصولات یا خدمات کسب‌وکار شما استفاده می‌کند. ادغام آن با اتوماسیون بازاریابی شما، به آگاهی و جذب مشتریان شما از آخرین پیشنهادات ویژه شما کمک می‌کند. همچنین می‌تواند نقشی اساسی در استراتژی بازاریابی شما با تولید سرنخ، آگاهی از برند، ایجاد روابط یا درگیرکردن مشتریان بین خرید از طریق انواع مختلف ایمیل‌های بازاریابی داشته باشد.

بازاریابی تلفنی

بازاریابی تلفنی، نوعی بازاریابی ‌مستقیم کالا یا خدمات به مشتریان بالقوه از طریق تلفن است.  بازاریابی تلفنی ممکن است توسط بازاریاب‌های تلفنی یا به طور فزاینده‌ای با تماس‌های تلفنی خودکار یا «تماس‌های رباتیک» انجام شود.

 در بازاریابی‌تلفنی، هنر ارتباط با مشتریان، فن‌بیان قوی، دانش واطلاعات درباره خدمات و محصولات و داشتن استراتژی برای فروش موثر بسیار حائزاهمیت است. تاجاییکه بدون آموزش صحیح و جامع برای انجام فروش ‌تلفنی، این روش آورده‌ای برایتان نخواهد داشت.

اس ام اس مارکتینگ

در حالی که ایجاد آگاهی از برند خود و آموزش به مشتریان در مورد کاری که انجام می دهید بخشی جدایی ناپذیر از بازاریابی است، گاهی اوقات شما نیاز دارید که تأثیر فوری بر درآمد را مشاهده کنید.
ارسال کدهای‌تخفیف در تبلیغات یک راه‌عالی برای هدایت افراد بیشتری به فروشگاه یا وب‌سایت شما هستند. اگر در حال انجام یک فروش یا تبلیغات با زمان محدود هستید، بدیهی است که بخواهید مشتریان بالفعل زیادی را در مورد آن مطلع کنید.

اس‌ام‌اس مارکتینگ، یک‌ کانال عالی برای ایجاد با این پیشنهادات است، به‌خصوص اگر می‌خواهید مشتریان را فوری مطلع کنید. به این ترتیب می‌توانید مطمئن باشید که پیام تبلیغی شما تا حدود زیادی موردبازدید مخاطبان‌هدف قرار خواهد گرفت.

دایرکت مارکتینگ

کاتالوگ

استفاده از کاتالوگ، از دیگر روش‌های بازاریابی‌مستقیم بشمار می‌رود که مختص مشتریانی است که عادت دارند از روی آن خرید کنند.

این تکنیک فروش، برای ست‌کردن بسیاری از محصولات با هم در یک صفحه از کاتالوگ، یا یک فروشگاه‌ آنلاین برای درگیرکردن مخاطب و ایده ‌دادن به آنها برای بالابردن درصد افزایش فروش استفاده می‌شود.

با دراختیار قراردادن کاتالوگ از طریق سایت یا به صورت حضوری مشتریان شروع به خرید محصولات موردنظر می‌کنند.

فروش مستقیم

فروش مستقیم، یک شیوه موثر برای ایجاد روابط‌ طولانی‌ مدت با مشتری و رشد یک کسب‌وکار به صورت انعطاف‌پذیر و کم هزینه است. فروشندگان، ازطریق فروش مستقیم به فروش محصولات و خدمات خود به مشتریان در مکان‌های عمومی مانند پاساژها، دفاتر و کافه‌ها برای خرده ‌فروشی‌ها استفاده می‌کنند.

البته، این نوع از بازاریابی نیازمند برنامه و دانش ارتباطی، برای ایجاد میزان فروش مشخصی است.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی راه کارآمدتری برای تبلیغ محصولات شما بوجودآورده‌اند، شبکه های اجتماعی  مختلف، برای بسیاری از انواع تبلیغات ایده‌آل هستند و با راه‌اندازی کمپین‌ها می‌توان به ‌فروش کالاها سرعت بخشید.

بااستفاده از استراتژی صحیح در سوشال ‌مدیا و ابزارهای کاربردی آن، می‌توانید به نتایج پربازدهی از بازاریابی مستقیم برسید.

پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی فرصت‌های ارزشمندی را برای فروش مستقیم شرکت‌ها و تعامل با مشتریان واقعی بوجود می‌آورد.

 اگر شما تازه‌کار هستید که به دنبال تقویت کسب‌وکار فروش مستقیم خود هستید، باید بهترین شبکه‌اجتماعی برای بازاریابی خود انتخاب کنید. این تشخیص درست، تمام نیازهای کسب وکار شما را به‌طور کامل پوشش می‌دهد و درکمپین‌های شبکه‌های اجتماعی تاثیرگذار خواهد بود.

مزایای بازاریابی مستقیم چیست؟

آگاهی از مزایای بازاریابی ‌مستقیم به شما کمک می‌کند بدانید بازاریابی مستقیم چه تاثیر ونتایجی برروی کسب‌وکار شما دارد.

همچنین، کمپین بازاریابی مستقیم موفق بر روی یک محصول یا خدمات خاص تمرکز می‌کند که مشتریان را به اقدامی دعوت کنند.

این شیوه بازاریابی علاوه ‌‌بر درنظرگرفتن علاقه‌خریداران دارای مزایای بسیاری برای فروشندگان نیز است. مزایای بازاریابی مستقیم برای یک فروشنده، شامل موارد زیر است:

قابل اندازه گیری است

از آنجاییکه شما با مشتریان تارگت ‌شده در ارتباط هستید، قابلیت اندازه‌گیری در بازاریابی مستقیم وجود دارد.

به‌این معنا که شما جامعه‌ای از افراد بالقوه را شناسایی کردید و استراتژی‌هایی از بازاریابی مستقیم را اجرا کرده‌ید کایداید که شامل کمپین‌های تبلیغاتی متنوعی از جمله اس‌ام‌اس امارکتینگ، تبلیغات‌ایمیلی و .... بوده است.

اس‌ام‌س مارکتینگ، ا مستند استفاده از ابزارهای کنترل وسنجش  به شما این امکان را می‌دهد تا نتایج را در دنیای ‌واقعی به‌طور موثر ارزیابی کند. گاهی اوقات بازاریابی مستقیم را بازاریابی پاسخ مستقیم هم می‌گویند.

 می توان از آن برای تعیین هزینه برای فروش استفاده کرد، بنابراین می‌توانید به این برسید که به ‌ازای هر لید که نسبت به تبلیغات شما واکنش نشان می‌دهد یا نمی‌دهد، چقدر هزینه می‌کنید.

امکان برقراری طولانی مدت با مشتریان وجود دارد

تعامل بلند مدت، یا ارتباط یک به ‌یک بین بازاریاب و مشتری بالقوه، یکی از عواملی است که بازاریابی مستقیم را از سایر بازاریابی‌ها متمایز می‌کند.

بازاریابی مستقیم با ارائه یک پیشنهاد مفید و ویژه به‌دنبال پاسخی از مشتری است. با توسعه پیشنهادات و پاسخ‌ها، بازاریابان مستقیم از مشتریان بالقوه و مشتریان خود آگاهی کسب می‌کنند تا ارتباط پایدار و طولانی را با مشتریان برنامه‌ ریزی کنند، در نتیجه هدف‌گذاری موثرتری را به دنبال خواهد داشت.

دسترسی به مشتریان آسان است

بازاریابی مستقیم به مشتریان این امکان را می‌دهد که فروش راحت و سریعتری را تجربه کنند.

با انواع کانال‌‌های بازاریابی مستقیم می‌توان به آسانی به مشتریان بالقوه دسترسی داشته باشید و ارتباط پرمعنایی را با آنها بسازند.

تفاوت عمده بازاریابی مستقیم با بازاریابی‌ تلفنی و حضوری در این است که در این نوع بازاریابی،  می‌توان به مشتریانی دسترسی داشت که با هیچ شیوه دیگری نمی‌توان با آن‌ها ارتباط برقرار کرد.

ابزارهای مختلف در فروش مستقیم به شما این امکان را می‌دهد که از هزینه های طاقت‌فرسا تبلیغات جلوگیری کنید و به راحتی با مشتریان در سراسر کشور ارتباط برقرار کرده و به آنها بفروشید.

این رویکرد، باعث انعطاف کسب‌وکار شما می‌شود و مشتریان از راحتی و توجه شخصی که از فروشندگان مستقیم دریافت می‌کنند به‌وجد می‌آیند.

امکان خدمات رسانی بهتر وجود دارد

یک بازاریابی ‌مستقیم موثر می‌تواند تجربه‌کاربری خوبی را بوجود آورد و نرخ‌تبدیل را افزایش دهد. این شکل از تبلیغات به دلیل اینکه پیشنهادات خود را برای یک مخاطب خاص شخصی‌سازی می‌کند اعتماد و ارتباط بیشتر و بهتری از مشتریان کسب می‌کنند چون به چیزی به اسم ارزش‌افزوده یا الویت ‌قراردادن مشتری اهمیت می‌دهند.

آیا بازاریابی مستقیم کارآیی دارد؟

بازاریابی مستقیم بازدهی‌بالا و حتی بازگشت سرمایه بالاتری نسبت به تبلیغات همگانی دارند. آنها می‌توانند به تنهایی یا در کنار یک کمپین بازاریابی دیجیتال به‌طور موثر کار کنند. کارایی آن زمانی مشخص می‌شود که از آن برای هدف قراردادن مشتریان مناسب در زمان مناسب استفاده کنید. در آن‌صورت، پیگیری نتایج هر کمپینی که اجرا می‌کنید آسان خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید:

بازاریابی مدرن چیست؟

 

کلام آخر

بازاریابی مستقیم، زمانی می‌تواند به شما کمک کند که به بازار هدف خود را پیدا و مشتریان اصلی کسب‌وکار خود را شناسایی کرده باشید. در غیراینصورت احتمالاً شما مجبور به اسراف هزینه‌های هنگفت در رسانه‌های تبلیغات عمومی خواهیدشد که نه تنها شما را در مسیر درستی قرار نمی‌دهد بلکه باعث از بین رفتن کسب‌وکارتان خواهد شد.

اما استفاده از بازاریابی مستقیم به این فرصت را دراختیارتان می‌گذارد تا گروه‌های خاصی از مشتریان را با پیام‌های تبلیغاتی هدفمند جذب کنید.

 به صرف زمان برای تحقیق و شناسایی مشتریانی که به احتمال زیاد به محصولات و خدمات شما نیاز دارند، اهمیت دهید.  بنابراین، می‌توانید تلاش‌های بازاریابی خود را در جایی صرف کنید که آنها بیشترین شانس را برای دستیابی به نتایج دارند.

بازایابی مستقیم چیست

سوالات متداول

آیا روش بازاریابی مستقیم موثر است؟

بازاریابی مستقیم، زمانی موثر خواهد بود که شما کانال‌های فعالیتی کسب‌وکار خود را از قبل شناسایی کرده باشید و لیستی از مشتریان بالقوه و علاقه‌مند به محصولات یا خدمات خود را داشته باشید. در اینصورت می‌توانید با اهداف مختلف بیزینسی، کمپین موردنظرتان را طراحی کنید و مشتریان را به یک بازی برد-برد دعوت کنید.

اهداف بازاریابی مستقیم چیست؟

مهمترین اهداف بازاریابی مستقیم، ایجادآگاهی برند، برقراری و حفظ ارتباط با مشتریان اصلی و فروش مستقیم به آنهاست. این اهداف در جهت، متقاعد کردن مشتریان به انجام اقداماتی است که منجر به نتایج دقیق و قابل اندازه گیری می‌شود، مانند: خرید، ثبت نام، یا دانلود چیزی.

تکنیک‌های بازاریابی مستقیم چیست؟

7 مورد از رایج‌ترین انواع بازاریابی مستقیم عبارتند از:

  • بازاریابی تلفنی
  • بروشور
  • کاتالوگ
  • بازاریابی ایمیلی
  • بازاریابی شبکه ها‌ی اجتماعی
  • فروش مستقیم
  • بازاریابی اینترنتی

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

کامنت شما با اسم نمایش داده میشود