سبد خرید
بلاگ کسب و کار هک رشد چیست؟ بررسی استراتژی و قیف هک رشد

هک رشد چیست؟ بررسی استراتژی و قیف هک رشد

هک رشد چیست؟ بررسی استراتژی و قیف هک رشد
تاریخ ارسال: 01/11/11
نویسنده: مریم حجازی
مدت زمان مطالعه: 19

هک رشد یکی از آن دسته از کلمات پرطرفدار است که آنقدر محبوب هستند که دیگر مطمئن نیستید چه معنایی دارند!

اما نگران نباشید در این پست، این سردرگمی را حذف می‌کنم، توضیح می‌دهم که چرا هک رشد نه تنها برای استارت‌آپ‌ها، بلکه برای شرکت‌های بزرگ‌تر نیز اهمیت دارد، و در مورد مؤثرترین استراتژی‌های هک رشد برای کسب‌وکار شما صحبت خواهم کرد. بیایید با اصول اولیه شروع کنیم.

هک رشد چیست؟

هک رشد که به عنوان "بازاریابی رشد" شناخته می شود، استفاده از تاکتیک های بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه برای کمک به رشد و حفظ یک کاربر فعال، فروش محصولات و جلب توجه مخاطبان است.

هک رشد معمولاً با استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچک مرتبط است، به عنوان مثال، آن دسته از سازمان هایی که مقدار زیادی پول نقد ندارند اما به نتیجه با سرعت بالا نیاز دارند. با این حال، این یک مفهوم مقیاس پذیر است که برای هر کسب و کار آنلاینی که به دنبال حفظ رشد و حفظ یک کاربر فعال است، قابل استفاده است.

اصطلاح هک رشد از عبارت "هکر رشد" گرفته شده است که در سال 2010 توسط شان الیس، کارآفرینی که به Dropbox کمک کرد تا به رشد تجاری خود دست یابد، ابداع شد. او در تلاش برای یافتن جایگزینی برای خود، موقعیت شغلی جدیدی ابداع کرد که با موقعیت "متخصص بازاریابی" متفاوت بود.

هک رشد برای توصیف مجموعه ای از استراتژی های نوآورانه، خلاقانه و معمولا کم هزینه استفاده می شود که شرکت ها برای رشد پایگاه مشتریان خود از آنها استفاده می کنند.

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

بیشتر بخوانید:

← انواع بازاریابی →

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

هکر رشد کیست؟

هکر رشد ( Growth hacker) یک فرد در تجارت الکترونیکی است که با استفاده از روش های هکینگ، به طور فعال به رشد یک شرکت، یک محصول یا یک خدمات کمک می کند. این فرد با استفاده از ابزارهای مختلف، مانند تجزیه و تحلیل داده ها، بهینه سازی راه های تبلیغاتی، جذب مشتریان جدید و رشد شبکه اشخاص این کار را انجام می‌دهد

شخصی که حرفه اش هک رشد است به عنوان "هکر رشد" شناخته می شود. این اصطلاح اولین بار توسط شان الیس، بنیانگذار و مدیر اجرایی فعلی GrowthHackers.com، که در میان انبوهی از مناصب دیگر، رئیس بخش رشد در Dropbox.com بود، ابداع شد.

هکر رشد

الیس در یک پست وبلاگ در سال 2010 نوشت:

هکر رشد شخصی است که کار  واقعی او رشد است. هر کاری که آنها انجام می دهند با تأثیر بالقوه آن بر رشد مقیاس پذیر مورد بررسی قرار می گیرد...»

یک هکر رشد موثر همچنین برای پیروی از فرآیند هک رشد، اولویت بندی ایده ها (خود و دیگران در شرکت)، آزمایش ایده ها، و تحلیلی بودن کافی برای دانستن اینکه کدام محرک های رشد آزمایش شده را حفظ کند و کدام یک را کاهش دهد، باید منظم باشد. . هرچه سریع‌تر این فرآیند تکرار شود، احتمال بیشتری وجود دارد که راه‌های مقیاس‌پذیر و قابل تکرار برای رشد کسب‌وکار پیدا کنند.»

تنها از نقل قول الیس، می توان ارتباط ذاتی بین هک رشد، تست A/B و بهینه سازی را مشاهده کرد. داده ها در قلب هک رشد قرار دارند و هک ها باید آزمایش شوند تا مشخص شود چه چیزی موثر است و چه چیزی نیست.

ویژگی‌های هکرهای رشد

1- هکرهای رشد با بازار همیشه در حال تغییر هستند:

سرمایه‌گذاران بالقوه را شناسایی می‌کنند و می‌دانند که محصول یا خدمات آن‌ها کجا ارزشمندتر است. علاوه بر این، همانطور که دنیای دیجیتال با سرعت موشک پیشرفت می‌کند، آنها اغلب به فکر به روز رسانی سخت افزار و نرم افزار خود برای مدیریت یک پایگاه مشتری بزرگتر هستند.

2- استفاده از ابزارهای لازم برای هک رشد:

هکرهای رشد ارزش ابزارهای هک رشد را درک می کنند. این ابزارها در همه جا وجود دارند، از رسانه های اجتماعی گرفته تا ابزارهای بازاریابی ایمیلی، از SEO گرفته تا نرم افزارهای اتوماسیون فروش.

3- دستیابی به اهداف:

هکرهای رشد به وضوح اهداف شرکت خود را درک می کنند و آنها را با فرآیندهایی مرتبط می کنند که می تواند به دستیابی به آنها کمک کند. به عبارت دیگر، برای موفقیت به عنوان یک هکر رشد، هرگز فرصت را از دست ندهید! از رویدادهای تجاری و ارتباطات با تنها هدف در ذهن خود بهره ببرید - هدایت شرکت خود به حداکثر رشد.

ویژگی های هکر رشد

آیا شرکت من به یک هکر رشد نیاز دارد؟

بله، اما شما همیشه به یک موقعیت جداگانه برای آن نیاز ندارید. هر کسی در سازمان شما می تواند یک هکر رشد باشد اگر روی روش های نوآورانه برای دستیابی به اهداف شرکت، گسترش پایگاه مشتری و دستیابی به نتایج برتر تمرکز کند.

بیایید تصور کنیم: تحلیلگران بازاریابی شما خرید نرم افزار جدید را برای نظارت بر رقبای خود پیشنهاد می کننداین را می توان هک رشد نامید، زیرا آنها چیز جدیدی را بدون خطر زیاد آزمایش می کنند. چنین ایده ای پتانسیل زیادی برای رشد کسب و کار دارد. با خودکار کردن فرآیند نظارت رقابتی، تیم شما از کار دستی رها می شود که به طور کلی منجر به بهره وری بالاتر می شود. در همین حال، تیم فروش شرکت شما با اطلاعات ارزشمندی در مورد رقبا برای دستیابی به موفقیت در فروش آماده می شود.

هک رشد گام به گام: قیف AAARRR

مطمئناً، هک رشد تماماً در مورد استفاده از فرصت ها است، اما این بدان معنا نیست که هیچ استراتژی پشت آن وجود ندارد.

برای اندازه گیری محرک های کلیدی رشد، هکرهای رشد اغلب به قیف 6 مرحله ای AAARRR، معروف به Pirate Funnel، تکیه می کنند. این چارچوب برای کمک به استارت‌آپ‌ها طراحی شده است که در کجا باید تلاش‌های بازاریابی و فروش خود را بهینه کنند.

 AAARRR مخفف Awareness، Acquisition، Activation، Revenue، Retention و Referral است.

گاهی اوقات، ممکن است با یک مدل قیف ۵ مرحله ای کاهش یافته مواجه شوید که در آن مرحله آگاهی حذف شده است. با این حال، من آن را در توضیحات قیف AAARRR خود لحاظ می کنم، زیرا رشد کسب و کار همیشه با آگاهی مردم از محصول یا خدمات شما آغاز می شود.

استراتژی هک رشد خود را با پیروی از این مراحل بسازید تا ببینید کسب و کار شما چقدر خوب عمل می کند و چه چیزی را می توانید در هر مرحله بهینه کنید.

بیایید در مورد مراحل AAARRR با جزئیات صحبت کنیم:

• مرحله ۱؛ آگاهی

اساسا، شما باید با برندسازی شروع می کنید. اولین چیزی که باید برای هک رشد خود در نظر بگیرید این است که چگونه مردم از برند شما آگاه می شوند. هدف از این مرحله اندیشیدن به راه های جدید برای معرفی شرکت و جذب مشتریان بیشتر است.

در نظر بگیرید که چند نفر از وب سایت شما بازدید می کنند و چه مقدار از زمان خود را در صفحات وب صرف می کنند. هر زمان که کاربر جدیدی داشتید، سعی کنید بدانید که آنها چگونه با شما آشنا شده اند. به عنوان مثال، می توانید این کار را در ایمیل خوش آمدگویی خود با درج یک سوال چند گزینه ای انجام دهید.

• مرحله ۲؛ اکتساب

در مرحله، هدف تعیین این است که چگونه افراد به سرنخ شما تبدیل می شوند. شما باید درک کنید که تبلیغات، سئو و سایر کانال های بازاریابی شما چقدر خوب عمل می کنند. نمایش‌ها، ترافیک وب‌سایت، نرخ تبدیل بازدید به سرنخ و مدت زمانی که به طور متوسط طول می‌کشد تا یک فرد روی آن کلیک کند را ردیابی کنید. چه کانالی بیشترین حجم کاربران را به ارمغان می آورد؟ کیفیت این لیدها چگونه است؟

در مورد محتوای خود بیشتر فکر کنید، زیرا بازاریابی محتوا هنوز یکی از قدرتمندترین ابزارها برای جذب مشتریان جدید است. ایده های تازه ای را در مورد نحوه ارائه محتوا یا دعوت از اینفلوئنسر برای کمک به شما در انتشار اخبار انحصاری در مورد محصول یا خدماتی که شرکت شما ارائه می دهد، بنویسید.

آیا در ارائه ایده های جدید مشکل دارید؟ نیل پاتل، یکی از معروف ترین هکرهای رشد، توصیه می کند با ارائه محتوای رایگان شروع کنید:

یک وبلاگ یا کانال یوتیوب ایجاد کنید و محتوایی را درباره حوزه ای که می خواهید کسب و کار خود را در آن ایجاد کنید ارائه دهید. محتوای خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

 

این محتواها می‌توانند چک‌لیست‌های رایگان، کتاب‌های الکترونیکی، راهنماها، فایل‌های PDF، دوره‌های ویدیویی و ... باشند.  تنها محدودیت تخیل شماست. به عنوان مثال، HubSpot در سال 2009 یک سایت گرید رایگان ایجاد کرد که منجر به افزایش آگاهی از برند، ترافیک و جذب هزاران کاربر شد.

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

بیشتر بخوانید:

 ← هر آنچه که باید برای شروع تولید محتوا در یوتیوب بدانید 

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

• مرحله ۳؛ فعال سازی

این مرحله که «اولین بازدید مبارک» نیز نامیده می‌شود، پیش‌فرض می‌گیرد که شما تعداد افراد را پس از اولین بازدید از وب‌سایتتان ، ردیابی کنید. این کار می تواند تعداد افرادی باشد که در لیست ایمیل شما ثبت نام کرده اند، از برنامه شما استفاده کرده اند یا وبلاگ شما را خوانده اند.

راه هایی برای بهینه سازی تبدیل ها پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر فرم ثبت نام شما حاوی فیلدهای زیادی است، به حذف یک فیلد فکر کنید تا فرآیند را برای مشترکین خود تسریع و ساده کنید. این موضوع می تواند یک فیلد کارت اعتباری باشد که بیشتر سرنخ ها از آن اجتناب می کنند، به خصوص هنگام ثبت نام برای یک دوره آزمایشی رایگان یا، حتی بهتر، به آنها اجازه دهید با استفاده از یک حساب از قبل موجود، به عنوان مثال، در Google ثبت نام کنند؟

شما همچنین می توانید با UI آزمایش کنید، زیرا تا حد زیادی به کاربر پسند بودن وب سایت شما و سرعت رسیدن کاربر احتمالی شما به CTA بستگی دارد.

فعال سازی در هک رشد

• مرحله ۴؛ نگهداری

حفظ احتمالاً سخت‌ترین و در عین حال بسیار مهم‌ترین مرحله است، زیرا حفظ مشتریان فعلی 5 برابر کمتر از به دست آوردن مشتریان جدید هزینه دارد.

برای بهبود حفظ مشتری، روش‌های مختلفی را امتحان کنید و بهترین روش را پیدا کنید: برای محصولات یا رویدادهای جدید ایمیل ارسال کنید، فروش‌های محدود زمانی انجام دهید و برنامه‌های وفاداری ویژه ایجاد کنید.

علاوه بر این، به ترکیب کانال های ارتباطی فکر کنید. طبق مطالعه انجام شده توسط فیس بوک و Salesforce، اگر تبلیغات فیس بوک را با ایمیل ها ترکیب کنید، دسترسی کمپین شما و بازگشت سرمایه شما افزایش می یابد.

• مرحله ۵؛ ارجاع

در این مرحله، باید به این فکر کنید که چگونه مشتریان خود را به سفیران برند تبدیل کنید که به دوستان و همکاران خود درباره شرکت و محصول شما بگویید. شما می توانید حداقل 16٪ سود بیشتر از مشتریان ارجاع شده انتظار داشته باشید.

می توانید با چیزی معمولی شروع کنید مانند اینکه از مشتریان خوشحال خود بخواهید دوستان خود را دعوت کنند و تخفیف یا ویژگی های اضافی دریافت کنند. در واقع، اینگونه بود که Dropbox به موفقیتی که اکنون دارد رسید. آنها فضای ذخیره سازی اضافی را برای هر دوستی که دعوت شده بود ارائه کردند و ثبت نام خود را در کمترین زمان 60٪ افزایش دادند!

رقابت‌ها و چالش‌ها در رسانه‌های اجتماعی یکی دیگر از راه‌های خوب برای ایجاد انگیزه در مشتریان برای صحبت درباره برند شما با مخاطبان زیادی است.

• مرحله ۶؛ درآمد

این مرحله معیار شماره برای اندازه گیری رشد شرکت شما است. این نشان می دهد که پس از استخراج تمام هزینه های جذب مشتری (CAC) چقدر پول باقی مانده است.

می توانید CAC را با LTV (مقدار طول عمر مشتری) مقایسه کنید تا بفهمید چه چیزی برای افزایش درآمد و ادامه حرکت رو به جلو باید بهینه شود. در حالت ایده آل، نسبت CAC به LTV باید حدود 1:3 باشد.

برای بهبود این نسبت، تخمین بزنید که قیمت محصول شما چگونه با مشتری هدف هماهنگ است، یک تجربه عالی برای مشتری ارائه دهید، و به کل قیف نگاه کنید تا متوجه شوید چه مرحله ای به تمرکز ویژه تیم هک رشد شما نیاز دارد. با شناسایی مشکلات در هر مرحله از قیف AAARRR، می‌توانید راه‌حل‌های نوآورانه ارائه دهید.

کسب درآمد در هک رشد

سه موتور رشد

می دانم، مراحل قیف AAARRR ممکن است طاقت فرسا به نظر برسند و حقیقت این است که تمرکز روی همه مراحل آن به یکباره تقریباً غیرممکن است! در عوض، می توانید هک رشد خود را بر روی یکی از سه موتور قرار دهید: موتور چسبنده رشد، موتور ویروسی رشد و موتور رشد پولی.

+ موتور چسبنده رشد

اگر هدف شما حفظ مشتریان برای مدت طولانی است، می توانید این موتور رشد را در نظر بگیرید. استراتژی هک رشد شما، در این مورد، بر این خواهد بود که مشتریان همیشه برگردند و تمرکز اصلی بر حفظ مشتریان فعلی به جای جذب مشتریان جدید خواهد بود.

+ موتور ویروسی رشد

در اینجا، تمرکز اصلی بر ارجاعات است، یعنی مشتریان فعلی شما در مورد محصول یا خدمات شما به دیگران می گویند. موتور ویروسی می تواند به نتایج رشد شگفت انگیزی منجر شود. با این حال، شما باید در مورد ارزش و کیفیت محصول خود اطمینان داشته باشید. اگر کیفیت به اندازه کافی بالا نباشد، به سختی به رشد خواهید رسید. بنابراین، اطمینان حاصل کنید که مخاطبان هدف خود را می شناسید، پیشنهادات خود را بهبود می بخشید و یک سیستم ارجاع را در عمل قرار می دهید.

+ موتور پولی رشد

این موتوری است که اکثر صاحبان مشاغل می شناسند و مبتنی بر تبلیغات است. شما به معنای واقعی کلمه مشتریان خود را می خرید، پس مطمئن شوید که نتیجه خواهد داد. مثلاً اگر ۱۰ دلار سرمایه گذاری می کنید تا یک مشتری را به دست آورید، باید به اندازه کافی درآمد داشته باشید تا 10 دلاری که خرج کرده اید به اضافه سایر هزینه ها را پوشش دهید و مقداری سود برای شما به همراه داشته باشید.

۱۰ استراتژی هک رشد

قطعا میتوانید هزاران نکته و استراتژی برای هک رشد پیدا کنید، اما این یک فرآیند فردی است. چیزی که برای یک شرکت عالی عمل می کند ممکن است برای شرکت دیگر موثر نباشد.

در اینجا  فهرستی از ۱۰ استراتژی کلی هک رشد را جمع آوری کرده ایم که می توانید آنها را برای کمپین هک رشد خود در نظر بگیرید.

1) منحصر به فرد و نوآور باشید

چه ارزشی برای مخاطب هدف خود میتوانید ایجاد کنید؟ تحقیق کنید که مشتریان بالقوه شما به چه چیزی بیشتر نیاز دارند.

به عنوان مثال، اگر قصد دارید پتانسیل محتوای خود را افزایش دهید، به دنبال سؤالاتی باشید که بسیاری از مردم می پرسند اما پاسخ های کمی دریافت می کنند. یا اگر قصد دارید لیست ویژگی های محصول خود را گسترش دهید، رقبای خود را دنبال نکنید بلکه عمیق تر نگاه کنید. دریابید که کاربران آنها از چه چیزی شکایت دارند، چه نقاط ضعفی دارند. این شانس شما برای بهتر شدن از سایر شرکت ها است!

2) با کارشناسان تماس بگیرید

در حالت ایده آل، یک هکر رشد پیدا کنید که تیم شما را هدایت کند. اما اگر نمی توانید، به یاد داشته باشید که همیشه می توانید از تماس با کارشناسان در پلتفرم های حرفه ای مانند لینکدین کمک بگیرید. در مورد مسائلی که شما و تیمتان با آن مواجه هستید از آنها سؤال کنید!

اگر در حال نوشتن یک وبلاگ هستید، نقل قول های متخصص ها را در پست های خود بگنجانید و مستقیماً از کارشناسان استناد کنید. این کار به تقویت محتوای شما و افزایش آگاهی به برند شما کمک می کند.

3) از شبکه های اجتماعی استفاده کنید

هرچه از کانال های بیشتری برای هک رشد استفاده کنید، بهتر است. رسانه‌های اجتماعی خانه میلیون‌ها حساب کاربری هستند که می‌توانند در یک چشم به هم زدن اطلاعاتی را درباره شما منتشر کنند. از تمام حساب‌های رسانه‌های اجتماعی خود (فیس‌بوک، اینستاگرام، لینکدین، توییتر) استفاده کنید.

به کاربران خود این امکان را بدهید که نه تنها با شما بلکه با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. به این ترتیب، حساب رسانه‌های اجتماعی خود را به یک انجمن تبدیل می‌کنید و جلوه‌ای خوب به محصول و برند خود اضافه می‌کنید.

4) تجسم ایجاد کنید

هر چیزی که می فروشید، به یاد داشته باشید که هیچ چیز بهتر از تصاویر بصری نیسا. تصاویر، پیام را آسان‌تر و به یاد ماندنی‌تر می‌کنند. اگر وبلاگی دارید، از استفاده از تصاویر و ویدئو غافل نشوید.

5) از محتوای ویدیویی استفاده کنید

آیا می‌دانستید که 78 درصد از بازاریابانی که از ویدئو استفاده می‌کنند می‌گویند که ویدئو باعث افزایش بازگشت سرمایه می‌شود؟ علاوه بر این، 90٪ از کاربران می گویند که ویدیوها به آنها در تصمیم گیری برای خرید کمک می کند. برای دنبال هک رشد ، ویدیوها احتمالا محتوای بصری هستند. تبلیغات ویدیویی، خلاصه‌های کوتاه وبلاگ، پادکست‌ها  و ... همه اینها مکمل خوبی برای رشد شرکت شما خواهند بود.

ویدیوها را در وب سایت یا ایمیل خود استفاده کنید. موضوعات می توانند متفاوت باشند، از ارائه ویژگی های جدید گرفته تا ویدیوهای با ارزش!

محتوای ویدئویی

6)  فعال ترین مشتریان خود را تشویق کنید

آن دسته از مشتریان وفاداری را که فعالیت در رسانه های اجتماعی را دوست دارند، انتخاب کنید و آنها را به معرفی محصول خود تشویق کنید. اگر  بدون هیچ علاقه مالی شما را تبلیغ می کنند، به آنها یک پیشنهاد یا تخفیف انحصاری بدهید تا  آنها با میل بیشتری در مورد برند شما صحبت کنند.

7) از برچسب استفاده کنید

کلمات کلیدی فوق العاده قدرتمند هستند. از برچسب ها در همه جا استفاده کنید: در پست های رسانه های اجتماعی و ویدئوهای یوتیوب. این روش به رشد به شما کمک می کند تا به عنوان محتوای پیشنهادی برای افرادی که سعی دارید به آنها دسترسی پیدا کنید ظاهر شوید.

8) ایجاد لینک

لینک سازی موفق یکی از ارکان رشد است. ارتباطات به شما کمک می کند تا بسیاری از مشکلات خود را حل کنید. برندهایی را با مخاطبان زیاد پیدا کنید که می توانند شرکت شما را در بخشی از پلتفرم خود معرفی کنند، و شما هم در ازای آن از آنها نام می برید، و آن را به یک تجربه برد-برد برای هر دو برند تبدیل کنید.  

9) ابزار رایگان ارائه دهید

همه ما عاشق دریافت هدیه هستیم. اما در حالی که محتوای رایگان یک چیز است، ابزارهای رایگان در مورد رشد بسیار بهتر عمل می‌کنند. جای تعجب نیست که بسیاری از شرکت های SaaS آزمایش های رایگان خود را اینجا و آنجا ارائه می دهند!

اما به عنوان یک هکر رشد، هدف شما پیشی گرفتن از دیگران است، یادتان هست؟ چرا ابزاری ایجاد نمی کنید که کاربران شما قادر به استفاده دائمی رایگان از آن باشند؟

10) تست کنید

این استراتژی برای هر بازاریابی چه سنتی چه مدرن مهم است. هر چیزی را که راه اندازی می کنید، ابتدا آن را آزمایش کنید!

فقط به یک نوع محدود نشوید. تست A/B را انجام دهید تا ببینید چه تغییراتی باعث تبدیل بیشتر می شود. گاهی اوقات، شما به چندین نوع تبلیغ برای کانال‌های مختلف یا چندین موضوع ایمیل برای بخش‌های مختلف فهرست مشتریان خود نیاز دارید.

AB test

تفاوت بازاریابی دیجیتال و هک رشد چیست؟

بازاریابی دیجیتال، استفاده از فناوری های دیجیتال به منظور به اشتراک گذاری محصولات و خدمات، جذب مشتریان، افزایش فروش و بهینه سازی عملکرد بازاریابی شرکت است. این نوع بازاریابی با استفاده از اینترنت، شبکه های اجتماعی، پیام رسانی، محتوای دیجیتال، تجزیه و تحلیل داده های بازاریابی، پیش بینی مدل هایی برای پیش بینی نیازهای مشتریان و ... انجام می‌شود.

هک رشد، به بهبود رشد شرکت کمک می کند . این روش می تواند شامل تغییر در روش های فروش، بازاریابی، تولید، توسعه محصول، رفع مشکلات کسب و کار، تغییر در شبکه های اجتماعی، راه حل های فناوری های نوین، پیش فرصت های فناوری

بسیاری از مردم هک رشد و بازاریابی را یکسان می دانند. با این حال، تفاوت های ظریف و در عین حال مهم وجود دارد.

هک رشد مانند بازاریابی است که هدف نهایی آن جذب مشتری یا تشویق افراد بیشتری به استفاده از یک محصول یا خدمات خاص است. با این حال، به دلیل منشأ آن در جامعه استارت‌آپ، به شدت به تاکتیک‌هایی متکی است که شامل صرف بودجه‌های هنگفتی که کسب‌وکارهای بزرگتر به آن دسترسی دارند، نیست.

اما دقیقاً تفاوت بین بازاریابی هک رشد و بازاریابی سنتی چیست؟ من سعی کردم آن را در یک جدول مقایسه خلاصه کنم:

آینده کسب وکارهای اینترنتی با هک رشد

هک رشد به عنوان یک روش نوآورانه برای افزایش رشد کسب و کارهای اینترنتی، می تواند در آینده به صورت مهمی به کسب و کارهای اینترنتی کمک کند.

یکی از روش های مهم هک رشد، استفاده از فناوری های نوین به عنوان یک راه بهینه برای به اشتراک گذاری محصولات و خدمات، جذب مشتریان، افزایش فروش، بهینه سازی عملکرد بازاریابی، پیش پیش فرصت های فناوری، استفاده از اپلیکیشن های اشتراک گذاری از طریق اینترنت، مانند پیج های شبکه اجتماعی، است.

چگونه هک رشد را شروع کنیم؟

اول از همه، محصول خود را بسازید و آزمایش کنید تا مطمئن شوید که مردم آن را می‌خواهند و حاضرند برای آن پول بپردازند. اینکار به شما کمک می‌کند تا داده‌ها را جمع‌آوری کنید تا شخصیت‌های خریدار کلیدی خود را بشناسید و بر این اساس بتوانید تاکتیک‌های بازاریابی رشد را هدف قرار دهید.

محصول خود را در فواصل زمانی منظم به روز کنید و بازخورد مشتری را دریافت کنید تا همیشه بدانید که آیا در مسیر درستی هستید یا خیر. در عین حال، محصول خود را بازاریابی کنید تا رشد مداوم را تقویت کنید و موفقیت آن نتایج را دنبال کنید. تست A/B و سایر تکنیک‌های بهینه‌سازی تبدیل برای هک رشد موثر بسیار مهم هستند.

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

کامنت شما با اسم نمایش داده میشود