سبد خرید
بلاگ کسب و کار هزینه تولید محتوا - تعرفه انواع تولید محتوا

هزینه تولید محتوا - تعرفه انواع تولید محتوا

هزینه تولید محتوا - تعرفه انواع تولید محتوا
تاریخ ارسال: 01/09/26
نویسنده: معصومه
مدت زمان مطالعه: 7

تولید محتوا یکی از زیرمجموعه‌های دیجیتال مارکتینگ است که کسب و کارها به آن روی آورده‌اند. شاید تصور کنید هزینه تولید محتوا بالاست اما با توجه به هزینه‌های بازاریابی برونگرا ( تبلیغات بنری، تراکت و ...) بازاریابی محتوایی اثرگذاری بیشتری داشته مشتریان وفادار را با هزینه کمتر به دست خواهید آورد.

اما هزینه تولید محتوا چگونه محاسبه می‌شود؟ محاسبه این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه بررسی می‌کنیم.

چه عواملی در تعیین قیمت محتوا موثر هستند؟

چه عواملی در قیمت محتوا اثر می‌گذارند؟ در جواب سوال باید گفت محتوا انواع مختلفی دارد. عکس، اینفوگرافیک، ویدئو، موشن گرافیک، محتوای متنی و ... هر کدام هزینه متفاوتی دارند. برای محاسبه هزینه تولید محتوای تصویری باید با عکاس یا بنرها و اینفوگرافیک‌ها با گرافیست صحبت کرده یا با یک تیم همکاری کنید. در این صفحه ما هزینه های تولید محتوای متنی برای وب‌سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی را بررسی می‌کنیم.

هزینه تولید محتوای متنی به عوامل زیر بستگی دارد:

+ زبان محتوا ( فارسی، انگلیسی، ترکی، عربی و ...)
+ حجم (تعداد کلمات محتوا)
+ موضوع محتوا
+ نوع محتوا ( پست بلاگ، رپورتاژ، کپشن و ...)
+ لحن محتوا (رسمی، خودمانی)
+ نوع تولید محتوا ( گردآوری، تحقیق و تالیف، ترجمه یا ترکیبی از این روشها)
+ کیفیت بالای محتوا
+ داستان سرایی در محتوا
+ رعایت اصول سئوی محتوا
+ تعداد محتوا
+ و ...

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

بیشتر بخوانید:

استراتژی محتوا چیست؟ آموزش تدوین + نمونه

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

ویژگی یک محتوای باکیفیت چیست؟

محتوای باکیفیت محتوایی است که به سوالات کاربر پاسخ داده و برای او ارزش آفرین باشد. هنگامی که قصد شروع نوشتن یک محتوای جدید دارید باید دنبال سوالات و نیازهای مخاطبان خود باشید. سپس سعی کنید این سوالات را در قالب محتوا پاسخ دهید.

پس از تولید محتوا توجه کنید آیا این محتوا سوالات کاربر را به خوبی پاسخ می‌دهد؟ آیا ارزشی برای کاربر ایجاد می‌کند؟ اگر جواب بله است شما نیمی از مسیر را درست پیش برده‌اید. اما چرا نیمی از مسیر؟ درست است هدف از تولید محتوا پاسخ به نیازهای کاربران است اما باید از این طریق کاربران را به مشتری خود تبدیل کنید یا حداقل با محتوای تولید شده برند خود را در ذهن مخاطب تثبیت کنید.

پس یک محتوای خوب و باکیفیت از لحن درست متناسب با شخصیت برند، مقدمه جذاب که مخاطب را میخکوب کند، داستان سرایی در طول محتوا، تصاویر جذاب و مناسب نیز استفاده می‌کند.

محتوای سئو شده چه ویژگی هایی دارد؟

حالا که با ویژگی‌های محتوای باکیفیت آشنا شدید باید کاری کنید این محتوای باکیفیت و منحصربفرد در دسترس کاربر قرار بگیرید. برای درک اینکه منظور بازاریابان از محتوای سئو  شده چیست باید با مفهوم سئو آشنا شوید:

سئو بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است تا افراد بتوانند به راحتی وب سایت را از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل پیدا کنند.
منظور از "محتوا" هم هر گونه اطلاعاتی است که در وب وجود دارد. بنابراین، با کنار هم قرار دادن این دو مفهوم می‌توان گفت محتوای سئو شده محتوایی است که با هدف جذب ترافیک موتورهای جستجو ایجاد می شود.

 در اینجا باید به اصول محتوای سئو شده توجه کنید تا بتوانید رتبه‌های برتر گوگل را مال خود کنید. اما ویژگی‌های یک محتوای سئو شده چیست؟

+ عنوان نویسی درست و جذاب
+ انتخاب عناوین داخلی جذاب با چینش درست به طوریکه عناوین به ترتیب اهمیت به سوالات کاربر پاسخ دهد.
+ حجم مناسب برای محتوا ( نوشتن محتوای طولانی ولی بی‌ربط اصلا درست نیست)
+ استفاده از تصاویر مرتبط و جذاب در مقاله
+ استفاده از متن جایگزین برای تصاویر
+ استفاده از تصاویر کم حجم و باکیفیت
+ لینک سازی داخلی درست در مقاله
+ استفاده از منابع معتبر در مقاله
+ استفاده از کلمات کلیدی در عناوین و متن مقاله

توجه داشته باشید هدف باید نوشتن یک محتوای باکیفیت مناسب کاربر باشد، زیرا الگوریتم‌های موتورهای جستجو سعی می‌کنند بهترین و مفیدترین صفحات را به کاربر نمایش دهند.

اهمیت تولید محتوا برای کسب و کارها

این روزها فضای مجازی با فضای واقعی زندگی ما عجین شده و ما زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی و ... می‌گذارنیم با افراد معاشرت می‌کنیم، مطالعه می‌کنیم، تفریح، خرید یا حتی از این طریق کار می‌کنیم. پس چه کانالی بهتر از فضای مجازی با میلیون‌ها مشتری از سراسر کشور یا حتی دنیا؟ پیشرفت تکنولوژی یک فرصت بزرگ برای کسب و کارها حتی کسب و کارهای کوچک و متوسط ایجاد کرده تا رشد کنند و درآمد خود را افزایش دهند. اما حضور و موفقیت در این فضا فقط با تولید محتوای درست امکان پذیر است. تولید محتوا برای کسب و کارها باعث می‌شود:

• محبوبیت برند خود را در بین کاربران افزایش دهند و اعتماد مخاطبان خود را جلب کنند.
• نرخ تبدیل ( تبدیل کاربر به مشتری) افزایش پیدا می‌کند.
• بهبود سئوی وب سایت شما که باعث می‌شود مشتریان شما افزایش پیدا کند.
• به راحتی می‌توان با یک محتوا، تا زمانی که محتوا روی سایت یا صفحات شماست، مشتریان جدید پیدا کرد.
• کاهش هزینه‌های تبلیغات ( بازاریابی دیجیتال نسبت به بازاریابی سنتی کم هزینه‌تر ولی دیربازده‌تر است.)
• می‌توانید به راحتی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید.
• تولید محتوا باعث ایجاد مزیتی بزرگ نسبت به رقبایتان می‌شود.
• تولید محتوا در تمام مراحل قیف بازاریابی تاثیر دارد.

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

بیشتر بخوانید:

۳۴ ایده تولید محتوا برای شبکه های اجتماعی مختلف

⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔⏔

چطورهزینه تولید محتوا را کاهش دهیم؟

به طور کلی هزینه تولید محتوا نسبت به سایر روش‌های بازاریابی و تبلیغات کمتر است. با این حال همین هزینه برای کسب و کارهای نوپا نیز می‌تواند بالا باشد.

برای کاهش هزینه‌های تولید محتوا می‌توانید در شروع کار تعداد محتواهایی که برای هر ماه در نظر دارید را کمتر در نظر بگیرید. همچنین برونسپاری مقالات به شرکت‌های متخصص نیز می‌تواند باعث کاهش هزینه‌ها شود. توجه داشته باشید در تولید محتوای متنی تمرکز شما نباید روی تعداد کلمات باشد بلکه باید سعی کنید تمام اطلاعات لازم را به صورت ساده و خلاصه و در جای درست به کاربر بدهید. توجه به همین موضوع می‌تواند هزینه‌های تولید محتوای شما را کاهش دهد.

کلام آخر

چرا تولید محتوا مهم است؟ زیرا محتواست که اینترنت را جالب می کند.  با این مقاله قطعا به اهمیت تولید محتوا برای کسب و کارتان پی برده‌اید. ممکن است طول بکشد تا یاد بدانید چه چیزی برای شما مفید است به همین دلیل بهتر است انتخاب و تولید محتوا را به دست متخصصان بسپارید.

 

~~ سوالات متداول ~~

1- چرا تولید محتوا برای کسب و کارها مهم است؟

تولید محتوا به افراد کمک می کند تا کسب و کار، نام تجاری و محصولات شما را پیدا کنند.این محتوا به شما کمک می کند مشتریان را جذب، درگیر و خوشحال کنید. بازدیدکنندگان جدیدی را به سایت شما می آورد و در نهایت برای شرکت شما درآمد ایجاد می کند.

2- منظور از محتوای سئو شده چیست؟

منظور محتوایی است که باعث افزایش بازدید از سایت شود. این محتوا ویژگی‌هایی مثل کاربرپسند بودن، استفاده از تصاویر مناسب، عناوین جذاب و ... دارد.

3- هزینه تولید محتوا چقدر است؟

هزینه تولید محتوا یک مبلغ ثابت نیست و به عواملی مثل نحوه تولید محتوا، حجم محتوا، موضوع محتوا و ... بستگی دارد.

4- محتوای باکیفیت چه محتوایی است؟

محتوایی که به سوالات و نیازهای کاربر به صورت دقیق و ساده پاسخ دهد، روان و درست و در عین حال جذاب نوشته شود محتوای باکیفیت می‌گویند. البته عواملی بسیاری در ایجاد یک محتوای باکیفیت موثر هستند.

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

کامنت شما با اسم نمایش داده میشود