سبد خرید
بلاگ کسب و کار الگوریتم جدید اینستاگرام 2022 چگونه کار میکند؟

الگوریتم جدید اینستاگرام 2022 چگونه کار میکند؟

الگوریتم جدید اینستاگرام 2022 چگونه کار میکند؟
تاریخ ارسال: 00/10/28
نویسنده: mehrad abedi
مدت زمان مطالعه: 21

الگوریتم اینستاگرام می‌تواند به شما کمک کند تا تعامل خود را در پست‌های خود افزایش دهید، دسترسی یا همان Reach بیشتری بگیرید و حتی فالوورهای بیشتری در اینستاگرام به دست آورید. اما واقعیت این است که بسیاری از بازاریابان، مشاغل و کاربران اینستاگرام نمی‌دانند یا درک نمی‌کنند که این الگوریتم چگونه کار می‌کند. یادگیری الگوریتم جدید اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا استراتژی مارکتینگ اینستاگرام خود را تنظیم کنید و مسیر پیشرفت را خیلی راحت‌تر از قبل طی کنید.

الگوریتم اینستاگرام چیست؟

هدف اینستاگرام (و الگوریتم آن) این است که اطمینان حاصل کند که کاربران از گذراندن وقت خود در برنامه لذت می‌برند و زمان بیشتری را در آنجا می‌گذرانند. هر چه کاربران زمان بیشتری را صرف گشتن در صفحات اینستاگرامی کنند، تبلیغات بیشتری هم می‌‌بینند و این به نوبه خود به معنای درآمد بیشتر برای اینستاگرام است. بنابراین، الگوریتم اینستاگرام برای نگه داشتن کاربران در پلتفرم و مشاهده محتوایی که می‌خواهند ببینند طراحی شده است تا وسوسه نشوند که برنامه را ترک کنند. از دید اینستاگرام بدترین چیز این است که کاربر از محتوایی که می‌بیند خسته شود.

اینجاست که الگوریتم وارد بازی می‌شود. این الگوریتم اطمینان حاصل می‌کند که کاربران آنچه را که می‌خواهند ببینند می‌بینند. در برخی موارد، این می‌تواند شامل نشان دادن پست‌های دوستان نزدیک و کاربرانی باشد که به طور منظم با آنها در ارتباط هستند. در موارد دیگر هم اینستاگرام پست‌هایی را به کاربران نشان می‌دهد که فکر می‌کند دوست دارند یا علاقه مند به دیدن آنها هستند.

حقیقت این است که الگوریتم اینستاگرام در واقع یک الگوریتم واحد نیست. در عوض شامل چندین الگوریتم و فرآیند مختلف از هوش مصنوعی است که با هم کار می‌کنند تا محتوای مناسب را در زمان مناسب برای افراد مناسب نمایش دهند. این یعنی این الگوریتم‌ها انگیزه پنهانی ندارند و نمی‌خواهد به کسب و کار، پست‌ها و دسترسی شما کمک کنند یا بالعکس، به آن‌ها آسیب برسانند.

 

الگوریتم پست اینستاگرام : الگوریتم فید چگونه عمل میکند؟

در سایت later می‌خوانیم: چهار عامل کلیدی موثر بر الگوریتم پست اینستاگرام وجود دارد که توسط خود اینستاگرام تأیید شده است:

 • اطلاعات در مورد پست: این پست عکس است یا ویدیو؟ زمان پست آن کی‌ بوده؟ چند تا لایک دارد؟
 • اطلاعات در مورد اکانت پست کننده: محتویات اکانت چقدر برای شما جالب هستند؟ آیا آن‌ها دوست شما هستند؟ هر چند وقت یکبار مردم با محتوای خود درگیر می‌شوند؟
 • فعالیت شما: آیا تمایل به تماشای ویدیوهای زیادی دارید؟ معمولاً با چه نوع محتوایی درگیر می‌شوید؟
 • سابقه تعامل شما: آیا معمولاً پست‌های آن اکانت خاص را می‌پسندید یا برای آن‌ها کامنت می‌گذارید؟

بر اساس این اطلاعات، الگوریتم پست اینستاگرام میزان احتمال تعامل یک فرد با یک پست را محاسبه می‌کند که به عنوان امتیاز علاقه شناخته می‌شود، که در نهایت ترتیب نمایش پست‌ها در فید هر شخص را تعیین می‌کند. اما این همه چیز نیست و پنج نوع تعامل زیر نیز مهم است. این تعاملات کلیدی به الگوریتم پست اینستاگرام کمک می‌کند تا رتبه بندی فید را تعیین کند:

 • زمان صرف شده: آیا قرار است زمانی را برای پست صرف کنید؟
 • لایک: چقدر احتمال دارد که پست را دوست داشته باشید؟
 • نظرات: چقدر احتمال دارد که در مورد پست نظر دهید؟
 • ذخیره: چقدر احتمال دارد پست را ذخیره کنید؟
 • میزان زدن روی پروفایل (tap): چقدر احتمال دارد که بعد از دیدن پست روی پروفایل ضربه بزنید و از پیج بازدید کنید؟

در نهایت اگر محتوایی ایجاد می‌کنید که احتمالاً جامعه شما با آن درگیر است یا آدم‌های زیادی به آن اهمیت می‌دهند، پست‌های شما همچنان در فیدها اولویت دارند. بنابراین همواره باید تجزیه و تحلیل کنید تا ببینید چه محتوایی خواهان بیشتری دارد و با آزمون و خطا پست‌های بهتری را در حیطه خود بگذارید. با استفاده از Instagram analytics می‌توانید نرخ تعامل خود را محاسبه کنید و معیارهای کلیدی را تحت نظر بگیرید.

چه تعاملاتی برای الگوریتم جدید اینستاگرام اهمیت بیشتری دارد؟

همانطور که توضیح دادیم، الگوریتم پست اینستاگرام میزان احتمال نظر دادن، لایک کردن، صرفه جویی در وقت، یا ضربه زدن روی یک نمایه را در نظر می‌گیرد. با در نظر گرفتن این موضوع، در حین برنامه‌ریزی محتوا ، این سؤال‌ها را از خود بپرسید:

 • آیا احتمال دارد این پست مورد پسند قرار گیرد یا کسی برای آن نظری بگذارد؟
 • آیا این پستی است که کسی ذخیره کند و به آن بازگردد؟
 • آیا این پست شامل یک CTA است (مثلاً عبارتی مانند «روی لینک در بیو من کلیک کنید») که از کسی بخواهد روی پروفایل شما ضربه بزند؟

ایجاد محتوایی که این نوع تعاملات را تشویق ‌کند می‌تواند به شما در استفاده از الگوریتم پست اینستاگرام به نفع خود کمک کند.

الگوریتم استوری اینستاگرام

الگوریتم جدید اینستاگرام برای استوری تقریباً به همان شکلی که برای فید عمل می‌کند است. به طور معمول، استوری‌های اینستاگرام که در ابتدای فید شما ظاهر می‌شوند مربوط به اکانت‌هایی هستند که بیشترین تعامل را با آن‌ها دارید و الگوریتم استوری اینستاگرام آن‌ها را مد نظر قرار می‌دهد.

با این وجود استوری‌های برای تماشای زیاد طراحی شده‌اند، بنابراین حتی اگر در ابتدای فید استوری‌های کسی نباشید، باز هم این احتمال وجود دارد که او به محتوای شما دسترسی پیدا کند. با در نظر گرفتن این موضوع، این ایده خوبی است که به طور مداوم در اینستاگرام پست بگذارید و همواره حلقه‌ی دور پروفایلتان را رنگی نگه دارید. با این کار شانس بیشتری برای دستیابی به بینندگان در هنگام مرور استوری‌های روزانه خواهید داشت و هرچه بازدیدهای بیشتری کسب کنید، الگوریتم استوری اینستاگرام هم توجه بیشتری به شما می‌کند و رتبه‌تان افزایش می‌یابد. با رعایت نکات ساده می‌توانید میزان تعامل خود را در استوری‌ها افزایش دهید:

از قابلیت‌های متنوع استوری‌ها بهره ببرید: استیکر‌های نظرسنجی، پرسش و پاسخ، انتخاب گزینه و ... را فراموش نکنید. این‌ها می‌تواند تعامل و پاسخ‌های خیلی خوبی را برای شما به همراه داشته باشند و همین هم رتبه‌های بالاتر را به همراه می‌آورد.

داستان تعریف کنید

 جالب‌ترین استوری‌ها آن‌هایی هستند که بهم پیوسته‌اند و یک داستان را تعریف می‌کنند که می‌تواند یک تجربه ساده، اطلاعات مهم یا آموزش یک مسئله خاص باشد. مهم این است که به هم پیستگی وجود داشته باشد و مخاطب وسوسه شود استوری بعدی را هم ببیند.

برای استوری‌ها کپشن بزنید: خیلی از مخاطبان در حالی که صدای استوری‌ها قطع است آن‌ها را نگاه می‌کنند و به راحتی ویدیوها را رد می‌کنند. با زیرنویس نوشتن این دسته از مخاطب‌ها را نیز راضی نگه می‌دارید همچنین می‌توانید از عبارت «با صدا نگاه کنید» هم برای ترغیب آن‌ها استفاده کنید.

پست‌های دیگران را به استوری خود اضافه کنید: پست همکاران خود یا کسانی که در حوزه خودتان فعالیت می‌کنند را استوری کنید و بگویید چرا آن پست را دوست دارید. به این ترتیب احتمال این که آن فرد استوری شما را به فالوورهای خود نشان دهد وجود دارد و ممکن است افراد بیشتری اکانت شما را ببینند.

اکسپلور اینستاگرام چیست و چگونه عمل میکند؟

برخلاف فید و استوری که در آن افراد تمایل دارند پست‌های افرادی را که می‌شناسند ببینند، صفحه اکسپلور معمولاً پر از پست‌ها و اکانت‌های تصادفی است که ممکن است شخصی علاقه‌مند به دیدن آن‌ها باشد. همین هم سبب می‌شود الگوریتم اکسپلور اینستاگرام قوانین کاملا متفاوتی را داشته باشد.

برای شروع، الگوریتم اکسپلور اینستاگرام به پست‌هایی که دوست داشته‌اید، نگاه کرده‌اید و به طور کلی تعاملی با آن‌‌ها داشته‌اید نگاه می‌کند تا ببیند ممکن است به دیدن چه چیزهایی علاقه داشته باشید. این الگوریتم به نام اکانت‌ها، هشتگ‌ها، مکان‌ها و کلیدواژه‌هایی که در پست‌هایی استفاده می‌شوند که به‌طور مداوم آن‌ها را می‌بینید توجه می‌کند، سپس پست‌هایی را پیشنهاد می‌کند که مشابه علاقه‌مندی‌های شما هستند. یا کاربرانی که مانند شما از یک پست خوششان آمده را دنبال می‌کند و پست‌های دیگری که دوست داشته‌‌اند به شما پیشنهاد می‌کند، یعنی حدس می‌زند که سلیقه شما با آن شخص نزدیک باشد و از علاقه‌مندی‌های دیگر او نیز لذت ببرید.

الگوریتم اکسپلور اینستاگرام به چند بخش از اطلاعات نگاه می‌کند:

 • دیتاهای پست (چقدر سریع دیگران با آن درگیر می‌شوند و ...)
 • سابقه تعامل شما با آن حساب کاربری (اگر قبلا با اکانت تعامل داشته‌اید یا بدون فالو کردن پست‌های آن را دیده‌اید، اینستاگرام آن را دوباره به شما نشان می‌دهد)
 • فعالیت شما (نحوه تعامل شما با پست‌ها در صفحه اکسپلور در گذشته)
 • داده‌های مربوط به اکانت کاربری (چقدر افراد با این حساب تعامل داشته‌اند)

همه این اطلاعات به اینستاگرام کمک می‌کند پست‌هایی را که به طور بالقوه برای شما جالب هستند رتبه بندی کند. همچنین توجه داشته باشید که اینستاگرام از تبلیغ پست‌های بالقوه ناراحت‌کننده یا توهین‌آمیز در صفحه اکسپلور اجتناب می‌کند و سعی می‌کند پست‌هایی که حاوی اطلاعاتی در مورد سیگار و دخانیات و موارد این چنینی هستند را نیز کمتر به نمایش بگذارد.

چگونه پست‌های خود را برای الگوریتم اکسپلور اینستاگرام جذاب کنیم؟

فراموش نکنید که اکسپلور یک قسمت کاملا بصری است و همه چیز به این برمی‌گردد که توجه دیداری افراد را در اولین نگاه جذب کنید. برای این کار در کنار این که باید محتوای جالبی داشته باشید، تصویر اولیه نیز بسیار مهم است. برای مثال اگر محتوای شما ویدیویی است، کاور اهمیتی بیش از آن چه که فکر می‌کنید دارد. کاور شما مانند یک معرفی کوتاه برای کل محتواست و باید یک چیز جالب و هیجان‌انگیز باشد که مخاطب را به خود جذب کند.

استفاده از ریلز در سال 2022 اهمیت بسیاری دارد

در سایت about.instagram  می‌خوانیم:  Reelsبرای سرگرم کردن شما طراحی شده است. بیشتر چیزی که میبینید، همانند قسمت اکسپلور، مربوط به حسابهایی است که دنبال نمیکنید. بنابراین فرآیند بسیار مشابهی طی میشود که در آن ابتدا reelهایی را که ممکن است دوست داشته باشید برای شما قرار داده میشود و سپس بر اساس اینکه چقدر برای شما جالب هستند به شما نمایش داده میشوند.

با این حال، طبق گفته خود اینستاگرام، Reels به طور خاص روی چیزهایی که ممکن است شما را سرگرم کند متمرکز هستند. مهمترین پیشبینیهایی که در این قسمت انجام میشود این است که چقدر احتمال دارد که یک reel را تا آخر تماشا کنید، آن را دوست داشته باشید، بگویید سرگرمکننده یا خندهدار است، و به صفحه فرد بروید (نشاندهنده این که آیا ممکن است بخواهید reels خود را بسازید یا نه).

 مهمترین موارد، تقریباً به ترتیب اهمیت، عبارتند از:

 • فعالیت شما. مواردی مانند اینکه کدام reels را دوست داشتهاید، درباره آنها نظر دادهاید و اخیراً با آنها درگیر شدهاید. این ویژگیهای نشان میدهند چه نوع محتوایی را بیشتر میپسندید.
 • سابقه تعامل شما با اکانتی که پست کرده است. مانند اکسپلور، احتمالاً این ویدیو توسط شخصی ساخته شده است که هرگز نامش را نشنیدهاید، اما اگر با او تعامل داشته باشید، احتمالا ممکن است به آنچه که او به اشتراک گذاشته است علاقهمند باشید.
 • اطلاعاتی در مورد reels. اینها ویژگیهایی در مورد محتوای داخل ویدیو مانند آهنگ ، درک ویدیو بر اساس پیکسلها و فریمهای کامل و همچنین محبوبیت هستند.
 • اطلاعات در مورد اکانتی که پست کرده است. هر اکانتی شانس این را دارد که در برابر طیف وسیعی از افراد قرار بگیرد و مخاطبان خودش را پیدا کند.

بیشتر قوانین حاکم بر قسمت اکسپلور اینجا هم وجود دارد. همچنین مانند reelsهایی با وضوح پایین یا واترمارک، یا آنهایی که بر مسائل سیاسی تمرکز دارند یا توسط شخصیتهای سیاسی، احزاب، یا مقامات دولتی یا از طرف آنها ساخته میشوند، شانس کمتری برای دیده شدن دارند.

الگوریتم اینستاگرام برای IGTV

IGTV ها محتوای ویدیویی طولانی مدت در اینستاگرام هستند که بیش از یک دقیقه طول میکشند و بخش مخصوص به خودشان را هم دارند. الگوریتم اینستاگرام برای IGTV مشابه الگوریتم reels کار می کند، یعنی الگوریتم محتوایی را پیشنهاد میکند که به احتمال زیاد به آن علاقه دارید.

برای افزایش دسترسی بهIGTVهای خود، یک پیش نمایش در فید خود ارسال کنید تا دنبال کنندگان شما بتوانند یک نگاه گذرا داشته باشند و به دیدن آن ترغیب شوند. این قضیه سبب میشود الگوریتم امتیاز بالاتری را برای آن تخصیص دهد و بیشتر در دید باشد.

الگوریتم اینستاگرام، IGTV از سازندگانی که بیشتر با آنها در تعامل هستید و موضوعاتی که بیشتر با آنها در فید خود درگیر هستید، در اولویت قرار میدهد. اینستاگرام همچنین ویدیوهای IGTV را در صفحه اکسپلور با توجه به آنچه که کاربر ممکن است به آن علاقه مند باشد پیشنهاد میکند.

 

چطور الگوریتم های اینستاگرام را شکست دهیم؟

برای بهبود رتبه خود با الگوریتم اینستاگرام، هیچ چیز مؤثرتر از تمرکز بر ارسال محتوای مفید و مرتبط برای ایجاد تعامل هرچه بیشتر نیست. حالا که با تعاریف و قوانین الگوریتم اینستاگرام در بخش‌های مختلف آشنا شدید، وقت آن رسیده که با روش‌های موثر برای هک کردن این الگوریتم‌ها و شکست دادن آن‌ها آشنا شوید.

در زمان درست پست را منتشر کنید

برای اینکه تعامل پست‌های خود را به حداکثر برسانید، به صورت تصادفی پست نکنید. در عوض، باید سعی کنید محتوای خود را در زمان هایی که فالوورهای شما بیشتر فعال هستند، در اینستاگرام منتشر کنید.

به قسمت Insights > Your Audience بروید، در این قسمت می‌توانید زمان اوج تعامل با پست‌های خود را بدانید. می‌توانید این اطلاعات را در 7 روز در هفته مشاهده کنید یا در روزهای خاص بر اساس ساعت مشخص‌تر شوید. برای نتیجه دقیق‌تر، به یاد داشته باشید که همین تحلیل‌ها را در یک دوره زمانی طولانی (30 روز به جای 7 روز) هم بررسی کنید.

ارسال پست در ساعات اوج بسیار مهم است زیرا زمانی که محتوای شما تعاملات زیادی را در مدت زمان کوتاهی دریافت می‌کند، تأثیر خوبی بر روی الگوریتم می‌گذارد. و در نهایت، اینستاگرام پست‌های شما را به تعداد بیشتری از افراد پیشنهاد می‌کند و رتبه‌ی بالاتری خواهید گرفت.

از ویژگی های جدید اینستاگرام حداکثر استفاده را داشته باشید

می‌خواهید از الگوریتم اینستاگرام بیشترین بهره را ببرید؟ هیچ راهی بهتر از استفاده از آخرین ویژگی‌های این پلتفرم مانند IGTV و reels نیست. ما نمی‌دانیم که آیا اینستاگرام تغییری در نحوه نمایش محتوا در صفحه اکسپلور ایجاد می‌کند یا خیر. با این حال کاملاً واضح است که از محتوای ویدیویی بیشتر حمایت می‌کند، زیرا ویدیوهای IGTV و  reelsدر مقایسه با پست‌های معمولی، خیلی بیشتر در اکسپلور نمایش داده می‌شوند. بنابراین، چرا از این لطف رایگان استفاده نکنید تا شانس بیشتری برای کشف شدن داشته باشید؟

یک نکته جذاب و کاربردی دیگر این است که مدام نوع محتوا را تغییر دهید، یک بار پست ساده، یک بار IGTV، استوری‌های دنباله‌دار، Reels و ... .خلاصه بهترین کار این است که مدام در حال تغییر و کشف راه‌های جدید باشید.

از هشتگ‌ها استفاده کنید

هشتگ های اینستاگرام قدیمی هستند اما همچنان از مهم‌ترین ویژگی‌ها به حساب می‌آیند و نباید آن‌ها را فراموش کنید. قرار دادن هشتگ‌های مرتبط و با‌کیفیت می‌تواند به اینستاگرام کمک کند تا محتوای شما را با دقت بیشتری دسته‌بندی کند و پست‌های شما را به کاربرانی که واقعا علاقه‌مند هستند توصیه کند.

جذابیت هشتگ این است که قابل سرچ است و با همان هم می‌توانید هر بار افراد خیلی بیشتری را به صفحه خود جذب کنید، اما این نکته مهم را فراموش نکنید که نوع و تعداد هشتگ‌ها اهمیت بسیار زیادی دارند.

هنگام انتخاب هشتگ برای پست‌های خود، در مورد مخاطبان هدف خود و هشتگ‌هایی که می‌خواهید در مقابل مخاطبان خود قرار بگیرند، تحقیق کنید. بهترین ترکیب از محتویات پست‌های خود و هشتگ های پرطرفدار را بیابید تا به نتایج عالی برسید.

به صورت مداوم محتوا تولید کنید

هر چند که ارسال پست به صورت روزانه ضروری نیست، اما داشتن مداومت ضروری است. پست کردن روزانه سطح قابل توجهی از تعامل را به همراه خواهد داشت، اما اگر وقت آن را ندارید، می‌توانید برنامه ریزی کنید که یک روز در میان، سه بار در هفته یا هر آخر هفته حتما داشته باشید. این کار در واقع پیج شما را فعال نگه می‌دارد و به صورت مداوم جلوی چشمان فالوورهای خود در فید ظاهر می‌شوید. بهتر است زمانی را که فالوورهای‌تان در آن بیشتر فعالیت دارند را شناسایی کنید و پست‌های خود را برای ارسال در آن زمان‌ها برنامه ریزی کنید.

با شناخت مخاطب هدف، محتوای جذاب و باارزش تولید کنید

یکی از داده‌هایی که الگوریتم‌ها به دنبال آن هستند، سرعت تعامل افراد و همچنین میزان مشارکت کلی در مقایسه با افرادی است که فقط به پست نگاه کرده‌اند و بدون هیچ عکس‌العملی از آن گذشته‌اند. بنابراین بسیار مهم است که وقت بگذارید و محتواهای همه پسندی را بسازید که افراد بپسندند یا بخواهند برای بعدها ذخیره کنند. از فیلم و عکس‌های باکیفیت استفاده کنید و زمان کافی را برای ایجاد جذابیت‌ صرف کنید. در این صورت، هنگامی که افراد پست شما را می‌بینند، احتمال بیشتری دارد که تعاملی با آن داشته باشند. این به الگوریتم نشان می‌‌دهد که پست شما جالب است و احتمال بیشتری دارد که به اکسپلور برود یا در صفحه فید بالاتر نشان داده شود.

سعی کنید تعامل را بالا ببرید

بالاتر بردن تعامل روش‌ّ‌های بسیار زیادی دارد. می‌توانید در استوری و پست‌های خود سوالی بپرسید و از مخاطبان خود بخواهید جوابی به آن بدهند. یک پست کامل و جامع آموزشی و مقایسه‌ای بگذارید تا مخاطبان تشویق شوند آن را ذخیره کنند و بعدا به آن برگردند. حتی می‌توانید یک مسابقه کوچک و جمع و جور ترتیب دهید که شرط آن لایک کردن و کامنت گذاشتن برای پست‌های شما باشد.

یکی دیگر از راه‌هایی که خودتان می‌توانید به تعاملات پیج کمک کنید، پاسخ دادن به کامنت‌هاست. اگر کسی برای شما کامنت می‌گذارد بی‌تفاوت از آن رد نشوید و یک پاسخ حتی کوتاه بدهید. به این ترتیب اولا به فالوورهای خود نزدیک‌تر می‌شوید، دوما تعداد کامنت‌های پست‌های خود را بالاتر خواهید برد و همین هم میزان تعاملات پیج‌تان را بیشتر می‌کند.

آیا ممکن است الگوریتم‌های اینستاگرام برخی صفحات را حذف کنند؟

دلایل زیادی وجود دارد که اینستاگرام اکانت ها را حذف یا غیرفعال کند. به عنوان مثال، عدم فعالیت برای مدت طولانی، گزارش شدن توسط دیگران، یا نقض قوانین و مقررات اینستاگرام. پس از ورود به سیستم، ممکن است با خطاهایی مانند «حساب شما غیرفعال شده است» یا «متاسفیم، مشکلی پیش آمد» یا حتی با خطایی مانند «نام کاربری یافت نشد» مواجه شوید.

راه حل چیست؟

راه هایی برای بازگرداندن اکانت کاربری شما وجود دارد. برای انجام این کار، باید از طریق مرکز راهنمایی درخواست دهید، گزارشی را ارسال کنید و ایمیل پاسخ خودکار اینستاگرام از شما اطلاعات اضافی درباره حساب شما می‌خواهد. همچنین در در صفحه ورود به سیستم، روی گزینه‌ی «اطلاعات ورود به سیستم من کار نمی‌کند» بزنید و دستور‌العمل‌ها را دنبال کنید.

اطمینان حاصل کنید که آدرس ایمیل صحیحی را وارد کرده‌اید که به آن دسترسی دارید. پس از ارسال گزارش، اینستاگرام در مورد درخواست شما ایمیلی برای شما ارسال می‌کند و از شما می‌خواهد اطلاعات بیشتری را ارائه دهید.

یکی از روش‌های تأیید، ارسال عکسی از صاحب حساب است که کاغذی با کد دست‌نویسی که اینستاگرام ارائه می‌کند در دست دارد. راه دیگر برای تأیید حساب، ارسال آدرس ایمیل یا شماره تلفنی است که فرد با آن ثبت‌نام کرده و نوع دستگاهی که در زمان ثبت نام استفاده کرده است (به عنوان مثال: آیفون، آیپد، دستگاه اندرویدی و ...)

کلام آخر

هیچ راه 100 درصدی و مطمئنی برای شکست دادن قطعی الگوریتم جدید اینستاگرام در سال 2022 وجود ندارد، اما با استفاده از نکاتی که در این پست به اشتراک گذاشته‌ایم می‌توانید محتوای مناسبی را ایجاد کنید که با الگوریتم‌ها و قوانین اینستاگرام همخوانی داشته باشد و مسیر پیشرفت را برای شما هموارتر و البته کوتاه‌تر کند.

فراموش نکنید که از همه‌ قابلیت‌های این اپلیکیشن مانند پست‌های تصویری و ویدیویی، استوری‌ها و    reelsهای جذاب نهایت بهره را ببرید، در گذاشتن پست و استوری مداومت داشته باشید، برنامه ریزی کنید و محتوای خوب تولید کنید و در نهایت ارتباط واقعی با فالوورهای خود ایجاد کنید تا هم از کار خود لذت ببرید و هم به اهداف خود راحت‌تر برسید.

سوالات متداول

چرا میزان لایک‌ها و تعاملات در اینستاگرام افت می‌کند؟

تغییرات الگوریتم اینستاگرام در هر سال سبب می‌شود به علت ناآشنا بودن به راه قدیمی خود ادامه دهید و در نتیجه میزان تعاملات کمتری نسبت به قبل داشته باشید. بهترین کار این است که همواره خود را آپدیت نگه دارید و از تمامی ویژگی‌های جدید اینستاگرام بیشترین بهره را ببرید.

آیا الگوریتم‌ّ‌های اینستاگرام همواره ثابت است؟

 اینستاگرام از زمان به وجود آمدن تا سال 2015 الگوریتمی نداشت و خیلی ساده پست‌ها را به نسبت زمان پست نشان می‌‌داد، اما از سال 2016 به بعد هر سال تغییراتی در ویژگی‌های خود داد و همچنان هم در هر سال الگوریتم خود را جذاب و به روز می‌کند.

چگونه میزان تعاملات خود را در اینستاگرام افزایش دهیم؟

الگوریتم اینستاگرام می‌تواند به شما کمک کند تا تعامل خود را در پست‌های خود افزایش دهید، دسترسی یا همان Reach بیشتری بگیرید و حتی فالوورهای بیشتری در اینستاگرام به دست آورید. اما واقعیت این است که بسیاری از بازاریابان، مشاغل و کاربران اینستاگرام نمی‌دانند یا درک نمی‌کنند که این الگوریتم چگونه کار می‌کند. یادگیری الگوریتم جدید اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا استراتژی مارکتینگ اینستاگرام خود را تنظیم کنید و مسیر پیشرفت را خیلی راحت‌تر از قبل طی کنید.

آیا خرید لایک و فالور می‌تواند رتبه‌ی پیج اینستاگرامی ما را بهبود دهد؟

این یک اشتباه بزرگ است که برخی از افراد مرتکب می‌شود. در واقع اگر الگوریتم اینستاگرام این عدم هماهنگی بین تعداد فالوور و لایک‌‌ها و تعاملات و کامنت‌ها را متوجه شود، رتبه پیج شما پایین هم می‌رود و جبران آن اصلا راحت نخواهد بود.

مقالات مرتبط

نظرات کاربران

کامنت شما با اسم نمایش داده میشود